شناسنامه کتاب

گوهر
گوهر
نویسنده: مهدی جعفری‌نسب اشکذری
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 6900 تومان
تعداد صفحات: 366 صفحه
شابک: 978-600-175-265-0
فضای کلی کتاب در روستای اشکذر کلید می‌خورد و نقطه آغاز کتاب، به دنیا آمدن «گوهر» در سال 1308 است. ماجرا‌های کتاب با بزرگ شدن وی و ازدواجش با علی و به دنیا آوردن فرزندانش تا پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ادامه می‌‌یابد.
راوی خاطرات، فرزند گوهر است و ماجراها را با توجه به تمام جزییات آن‌ها و فرهنگ مردم اشکذر بازگو می‌کند و جریان‌های تاریخی سال‌های پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع‌مقدس را زیر نظر دارد. (برگرفته از معرفی کتاب در خبرگزاری کتاب ایران)
راوی خاطرات خود را با این جملات آغاز می‌کند:
"بیلچه و لباس مقنی‌گری در دلو بود و دسته نخی دلو در دست غلامحسین. غلامحسین از راهرو وارد حیاط شد و دلو را کنار حیاط به دیوار تکیه داد. دسته نخی دلو روی دهنه‌اش افتاد. غلامحسین خاک‌های لباسش را با دست تکاند، جلوی در چوبی اتاق رفت، سرفه‌ای کرد و در حالی که می‌گفت: "کیه این توها؟" در را باز کرد.
فاطی گفت: "آهسته باش. مثل این که خواب رفته."
غلامحسین، گیوه‌های خود را پشت چارچوب درآورد. نقش پاهای غلامحسین روی فرش ماند. کنار رخت‌خواب بچه نشست. لحاف سبک بچه را که تا روی زنخ‌اش بود، کنار زد. انگشت‌اش را چند بار روی گونه ظریف بچه زد. بعد او را بلند کرد.
فاطی گفت: "همش نزن. خوابیده."
غلامحسین، بچه را جلوی صورتش آورد. بوی شیر و ترزایی می‌داد. آهسته و آرام او را بوسید. بچه، انگشتان ظریف‌اش را توی دستش جمع کرد. مژه‌هایش را که سرمه زده بودند، تا نیمه باز کرد. غلامحسین از شکاف بین مژه‌ها، چشم‌های براق بچه را دید و گفت: "بنازم دخترم! چقدر قشنگه!" ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u