شناسنامه کتاب

رژه‌ی پیروزی در بندر آرتور
رژه‌ی پیروزی در بندر آرتور
نویسنده: کوبو آبه، یوکیو میشیما، یاسوناری کاواباتا و ...
ترجمه: اشکان کاظمیان مقیمی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 282 صفحه
شابک: 978-600-6955-61-2
کتاب برگزیده‌یی است از همه‌ی دوره‌های داستان‌نویسی ژاپن از آغاز تا امروز. در این کتاب، سعی شده تا از هر دوره داستان‌هایی ترجمه شود تا خواننده بتواند سیر تحول داستان‌نویسی ژاپن و بالاخص داستان کوتاه ژاپنی را دنبال کند، با ذکر این نکته که هر داستان نمایانگر دوره‌ی خاص خودش است ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
اولین داستان کتاب به نام "اقبال دریا و اقبال کوه" با این جملات آغاز می‌شود:
"گرم‌آتش شاهزاده‌یی بود که اقبالش در دریا بود و چیزهایی پهن‌باله و باریک‌باله می‌گرفت. سردآتش شاهزاده‌یی بود که اقبالش در کوهستان بود و چیزهایی زبرمو و نرم‌مو می‌گرفت. روزی سردآتش به برادر بزرگ‌ترش گرم‌آتش گفت: "بیا اقبال‌مان را با هم عوض کنیم و هریک از اقبال دیگری استفاده کند." با این که سه‌بار این درخواست را کرد، برادرش موافقت نکرد و بالاخره سردآتش به سختی توانست برادرش را متقاعد کند تا اقبال‌شان را با هم عوض کنند. سپس سردآتش با اقبال دریایی‌اش به ماهی‌گیری رفت، ولی حتا یک ماهی هم نگرفت و بدتر این که قلاب ماهی‌گیری برادرش را نیز گم کرد. برادر بزرگش از وی خواست که قلاب ماهی‌گیری را برگرداند و گفت: "اقبال کوهستان، اقبالی برای خود است و اقبال دریا هم اقبالی برای خود. بیا اقبال یکدیگر را به‌هم برگردانیم."
برادر کوچک‌تر در جواب گفت: "در ماهی‌گیری با قلات تو حتا یک ماهی هم نگرفت و قلاب را در دریا گم کردم." ولی برادر بزرگ‌تر به‌طور مرتب اصرار می‌کرد که قلاب را به وی برگرداند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u