شناسنامه کتاب

خانه قانون‌زده
خانه قانون‌زده (Bleak House)
نویسنده: چارلز دیکنز (Charles Dickens)
ترجمه: ابراهیم یونسی
ناشر: نگاه
سال نشر: 1393 (چاپ 3)
قیمت: 55000 تومان
تعداد صفحات: 940 صفحه
شابک: 978-964-351-525-6
در یکی از دادگاه‌های شهر لندن که به پرونده‌های مدنی رسیدگی می‌شود، پرونده‌ای درباره یک ارثیه در دست بررسی است که رسیدگی به آن چند نسل است که ادامه داشته و به پرونده "جارندیس و جارندیس" معروف شده. ادا کلر و ریچارد کارلستون، که هر دو در کودکی یتیم شده‌اند، به این پرونده ارتباط دارند. استر سامرسن هم دختر جوان دیگری است که او هم در کودکی دور از پدر و مادر و به دست خاله‌ی بدخلق و نامهربانش بزرگ شده. این سه جوان در زمان رخداد داستان به همت جان جارندیس (یکی از اقوام دور ریچارد) گرد هم آمده‌اند و با یکدیگر در خانه‌ای که جارندیس در اختیارشان قرار داده، زندگی می‌کنند.
از سوی دیگر خانواده قدیمی، پولدار و مهم ددلاک، وکیل باوفایی به نام تالکینگ‌هورن دارند که همه کارهای حقوقی‌شان را انجام می‌دهد. توجه بیش از اندازه‌ی لیدی ددلاک به دستنوشته‌ای در میان کاغذهای آقای تالکینگ‌هورن، باعث مشکوک شدن وکیل به خانم ددلاک می‌شود. به همین خاطر او تحقیقات مفصلی را شروع می‌کند تا دریابد ارتباط خانم ددلاک با نویسنده مرموز دستنوشته‌ای که در پرونده‌های او پیدا شده، چیست ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"لندن. دوره‌ی کار عدالتخانه‌ی عظمی، پس از تعطیلات عید میکائیل، تازه آغاز شده و قاضی‌القضات در لینکلنز این‌هال به قضا نشسته است. هوای ماه نوامبر سخت طوفانی است. کوچه‌ها و خیابان‌ها را چنان گل فرا گرفته است که گویی سیلاب‌های اولیه اندکی پیش از روی زمین واپس نشسته‌اند و عجب نخواهد بود اگر آدم با "مگالوسوروس"ی، روبرو شود که نزدیک چهل پا طول آن است، و چون مارمولک فیل‌آسایی به سنگینی از "هوبورن هیل" بالا می‌خزد. دودی که از دودکش‌ها فرود می‌آید باران ریز و سیاهی را به‌وجود می‌آورد که رشته‌های دوده به بزرگی دانه‌های برف در آن دیده می‌شود - گویی در سوگ خورشید نشسته‌اند. سیمای سگ‌های گل‌آلود را نمی‌توان تشخیص داد؛ و حال اسب‌های درشکه نیز بهتر از آن‌ها نیست: گل حتی چشم‌بندشان را پوشانده است. عابران با خشمی که مسری است چترشان به هم می‌خورد؛ در سر پیچ‌ها می‌لغزند و سر می‌خورند، و از هنگامی که روز دمیده - اگر دمیده باشد - هزاران عابر در سر همین پیچ‌ها لغزیده و سر خورده‌اند، و همچنان‌که می‌لغزند و سر می‌خورند سپرده‌های تازه‌ای را بر قشر فشرده‌ی گلی که با اصرار تمام به کف خیابان چسبیده است و موجودیش با ربح مرکب بالا می‌رود می‌افزایند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u