شناسنامه کتاب

ریشه‌های آسمان
ریشه‌های آسمان (The Roots of Heaven)
نویسنده: رومن گاری (Romain Gary)
ترجمه: منوچهر عدنانی
ناشر: ثالث
سال نشر: 1397 (چاپ 5)
قیمت: 45000 تومان
تعداد صفحات: 572 صفحه
شابک: 978-964-6404-75-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
کتاب داستان مردی فرانسوی به نام مورل است که در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم در آفریقا تلاش می‌کند تا از فیل‌ها در مقابل شکار بی‌رویه که خطر انقراض آن‌ها را در پی دارد، محافظت کند. رومن گاری به روش معمول خود، در دل داستان به آفریقایی می‌پردازد که در سال‌های بعد از جنگ تلاش می‌کند حق زنده ماندن خود را بدست آورد. او از آفریقایی می‌گوید که در سال‌های دهه 50 میلادی به دنبال بدست آوردن آزادی است و همچنین از انسان‌هایی که برای پر کردن خلا درونی خود می‌خواهند با طبیعت یکی شوند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"جاده از سپیده‌مان در میان انبوه درهم خیزران و علف که گاه اسب و سوار در آن ناپدید می‌شدند، به سوی تپه می‌رفت، سپس دوباره سر مرد یسوعی در زیر کلاه لگنی سفیدش ظاهر می‌شد، با آن بینی استخوانی بزرگ بالای لب‌های مردانه و ریشخندآمیز و چشمان نافذی که خیلی بیش از اوراق کتاب‌های دعا وسعت دامنه‌ی اطلاعات و اشتغالات ذهنی‌اش را منعکس می‌ساخت. قامت بلندش با اندازه‌های مرکب او، اسبی ریزنقش از نژاد "کی‌ردی"، تناسبی نداشت.
پاهایش در رکاب‌هایی که برای او بسیار کوتاه بود، با امتداد ردای کشیشی‌اش زاویه‌ای تند می‌ساخت و گاهی بر روی زین برای حفظ تعادل به نحو خطرناکی تقلا می‌کرد و در همان حال با حرکات ناگهانی نیم‌رخش که به ماجراجویان اسپانیایی شبیه بود، به منظره کوه‌های اوله می‌نگریست ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u