شناسنامه کتاب

بیگانه‌ای در دهکده
بیگانه‌ای در دهکده (The Mysterious Stranger)
نویسنده: مارک تواین (Mark Twain)
ترجمه: نجف دریابندری
ناشر: امیرکبیر
سال نشر: 1395 (چاپ 6)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 159 صفحه
شابک: 978-964-00-1674-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 160 نفر
امتیاز کتاب: (4.19 امتیاز با رای 21 نفر)
داستان در قرن شانزدهم میلادی و در یکی از روستاهای اتریش می‌گذرد. سه پسر بچه در اطراف روستایشان به مرد عجیبی برمی‌خورند که توانائی‌های جالبی دارد. او نه تنها پسرها را با تردستی‌هایش شگفت‌زده می‌کند، بلکه داستان‌هایی که برای بچه‌ها تعریف می‌کند هم او را بیش از پیش محبوب شنونده‌های جوان‌اش می‌کند. داستان‌هایی که اغلب درباره ویژگی‌ها و خصوصیات نوع بشر هستند.
وقتی بچه‌ها از او می‌خواهند تا نام خود را به ایشان بگوید، او خود را "شیطان" معرفی می‌کند! نامی که در ابتدا آنها را می‌ترساند. اما با چرب‌زبانی غریبه، پسرها همچنان به دیدارهایشان با او ادامه می‌دهند و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"زمستان سال 1590 بود. اتریش فرسنگ‌ها دور از جهان و جهانیان در خواب غفلت فرو رفته بود. قرون وسطا هنوز در آن سرزمین ادامه داشت و آن‌طور که معلوم شد خیال داشت تا ابد‌الدهر نیز ادامه یابد. بعضی حتی عقربه‌ی زمان را قرن‌ها به عقب برمی‌گرداندند؛ می‌گفتند که اگر وضع فکری و روحی مردم را ملاک قضاوت قرار دهیم، اتریش هنوز در "عصر اعتقاد" زیست می‌کند. البته غرض از این سخن، تعریف بود نه بدگویی؛ و مردم نیز این گفته را همان‌طور که منظور آن‌ها بود تلقی می‌کردند و همه‌ی ما از این تعریف به خود می‌بالیدیم.
من، هر چند پسر بچه‌ای بیش نبودم، این موضوع و همچنین لذتی را که از آن می‌بردم خوب به یاد می‌آورم ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u