شناسنامه کتاب

پدران و فرزندان
پدران و فرزندان (Fathers and Children)
نویسنده: ایوان تورگنیف (Ivan Turgenev)
ترجمه: محمدهادی شفیعیها
ناشر: علمی و فرهنگی
سال نشر: 1394 (چاپ 7)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 348 صفحه
شابک: 978-964-00-1316-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 19 نفر
امتیاز کتاب: (3.25 امتیاز با رای 4 نفر)
آرکادی کیرسانوف و بازاراوف دو دوست هستند که به همراه هم به ملک پدری آرکادی می‌روند تا مدتی در نزد خانواده او بمانند. در آنجا خانواده آرکادی با عقاید نو و عجیب بازاراوف آشنا می‌شوند. او "هیچ‌انگار" (نهیلیست) است و با معرفی فلسفه زندگی خود به خانواده آرکادی در چشم آنها آدمی غریب به نظر می‌آید.
آرکادی و بازاراوف پس از اقامت در ملک خانواده‌ی کیرسانوف به چند ملک دیگر نزد دوستان و اقوام دیگرشان سر می‌زنند و در هریک از این مراجعات چند روزی را در هر جا سکونت می‌گزینند.
در اقامت‌های مختلف خود آنها باز برای نسل قدیم از عقاید تازه‌شان تعریف می‌کنند، موجب تعجب آنها می‌شوند و در میان ارتباط با افراد مختلف از طبقات مختلف روسیه ارتباط میان خودشان نیز دستخوش تغییر و تحول می‌شود.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"بیستم ماه مه سال 1859 بود. آقای سی و هفت - هشت ساله‌ای که پالتوی تنگ و گردآلود، و شلواری چهارخانه پوشیده، بدون کلاه، روی بالکن چاپارخانه‌ای مشرف به جاده‌ی ... ایستاده بود به نوکر خود، که کرک‌های زیر چانه‌اش سپیدی می‌زد و چشم‌های بی‌روح و ریز، و گونه‌هایی اندکی گوشت‌آلود داشت رو کرد و گفت:
- خوب پیوتر، هنوز هم پیدا نیست؟
نوکر که گوشواره فیروزه، موهای روغن‌زده و صاف، و رفتار مودبانه و رسمی داشت و خلاصه سرتاپایش او را از نسل جدیدی که خود را "کامل" می‌شمارد معرفی می‌کرد، نگاهی از روی بی‌اعتنایی به جاده انداخت و جواب داد: نه آقا، پیدا نیست.
- پیدا نیست؟
- نه!
آقا آهی کشید و روی نیمکت کوچک نشست. بد نیست خوانندگان گرامی را با او که حالا زانوها را بغل کرده و متفکرانه به اطراف نگاه می‌کند آشنا کنیم ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u