شناسنامه کتاب

خواهران غریب
خواهران غریب (Lisa and Lottie)
نویسنده: اریش کستنر (Erich Kastner)
ترجمه: علی پاک‌بین
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 3750 تومان
تعداد صفحات: 127 صفحه
شابک: 978-964-432-245-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 94 نفر
امتیاز کتاب: (4.75 امتیاز با رای 12 نفر)
لوته به همراه مادرش در شهر مونیخ زندگی می‌کند. لوئیزه به همراه پدرش در وین زندگی می‌کند. این دو دختربچه بطور اتفاقی همدیگر را در یک اردوی تابستانی می‌بینند و در همان نگاه اول با دیدن یکدیگر دهانشان از تعجب باز می‌ماند. آن دو مثل سیبی هستند که از وسط به دو نیم شده باشد. آخر چطور چنین چیزی ممکن است؟!
لوته و لوئیزه به مرور متوجه می‌شوند که با یکدیگر خواهر هستند و در پایان اردوی تابستانی تصمیم عجیبی می‌گیرند. اینکه جاهایشان را با همدیگر عوض کنند. لوته به وین نزد پدرشان برود و لوئیزه به مونیخ نزد مادر …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"راستی شما می‌دانید "زه‌بول" کجاست؟ مقصودم آن دهکده کوهستانی است. "زه‌بول" در کرانه دریاچه "بول‌زه"؟ نه؟ عجیب است. از هرکس می‌پرسم نمی‌داند "زه‌بول" کجاست؟ در هر حال "زه‌بول" در کرانه دریاچه "بول‌زه"، باید در محلی باشد که از آنهایی که آن را می‌شناسند سوال نکرده‌ایم. البته این تعجبی ندارد. چنین چیزی امکان دارد.
بسیار خوب، حالا که "زه‌بول" در کرانه دریاچه "بول‌زه" را نمی‌شناسید، لابد اسم شبانه‌روزی ییلاقی بچه‌ها هم (که در این دهکده واقع شده است) به گوشتان نخورده است. آنجا یکی از معروفترین شبانه‌روزیهای دختر بچه‌هاست. حیف شد؛ ولی این هم مهم نیست. شبانه‌روزیهای بچه‌ها مثل نان‌ماشینی و گلهای صحرایی، شبیه یکدیگرند. اگر یکی از آنها را دیده باشید، می‌توانید تصور کنید که این شبانه‌روزیها مثل کندوهای بزرگ پر از زنبور هستند. صدای خنده، وراجی، قهقهه و فریاد، مانند وزوز پی در پی کندوی زنبورها قطع نمی‌شود ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u