شناسنامه کتاب

آسیاب کنار فلوس
آسیاب کنار فلوس (The Mill on the Floss)
نویسنده: جورج الیوت (George Eliot)
ترجمه: ابراهیم یونسی
ناشر: نگاه
سال نشر: 1391 (چاپ 3)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 628 صفحه
شابک: 978-964-6736-41-2
"آسیاب کنار فلوس" گزارشی است از درامی که در بخش مرکزی غرب انگلستان آغاز سده‌ی نوزدهم بازی شده است. شخصیت درام ماگی تالیور است، دختری در جست‌وجوی شور، به‌ویژه آن‌گاه که زندگی افسرده و ملال‌آور خانه، روزگارش را تیره و تار کرده است. او مدام با شور و حرارت هر چه بیشتر، مفاهیم زندگی را می‌جوید و شور و شوق خویش را در بسیاری چیزها مانند موسیقی، کتاب، دین و عشق تجلی می‌بخشد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دشتی گسترده، آن‌جا که فلوس گسترنده شتابان از میان کرانه‌های سبزش به جانب دریا پیش می‌رود و خیزاب زیبا، که به پیشبازش شتافته است، وی را با شور در آغوش می‌گیرد و از شتابش می‌کاهد. بر این جریان نیرومند کشتی‌های سیاه روانند، کشتی‌های سنگین از الوارهای خوشبوی کاج، کیسه‌های پر از دانه‌های روغنی، یا زغال سیاه رخشنده. مقصد این محصولات شهر "سنت اوگز" است که بام‌های کهنسال و سرخ و شیار شیار و شیروانی‌های وسیع انبارهایش را در میان پشته‌ای پوشیده از درخت و کناره‌ی رود به تماشا می‌گذارد، درحالی که پرتو نگاه گذرای خورشید زمستانی ته رنگی ارغوانی به آب می‌بخشد. در دوردست، از هر سو، مرغزارهای شاداب گسترده است، با قطعاتی از خاک سیاه که برای افشاندن بذر نباتات درشت برگ آماده شده‌اند، یا از هم‌اکنون کشت نباتات نازک برگ پاییزی ته رنگی بدان‌ها به وام داده است ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u