شناسنامه کتاب

و نیچه گریه کرد
و نیچه گریه کرد (When Nietzsche Wept)
نویسنده: اروین یالوم (Irvin D. Yalom)
ترجمه: مهشید میرمعزی
ناشر: نی
سال نشر: 1393 (چاپ 14)
قیمت: 48000 تومان
تعداد صفحات: 449 صفحه
شابک: 964-312-616-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 127 نفر
امتیاز کتاب: (4.23 امتیاز با رای 57 نفر)
وین، پایان قرن نوزدهم. لو سالومه آمده است تا یوزف برویر، پزشک مشهور و استاد زیگموند فروید را بیابد. او نگران دوستش، فردریش نیچه است.
برویر باید اندیشمند بزرگ و تنها را که از سردرد شدیدی رنج می‌برد، معالجه کند و او را از این گرفتاری برهاند. ولی نیچه نباید از این جریان بویی ببرد، سالومه از برویر تقاضا کرده که او را معالجه کند. برویر تصمیم می‌گیرد با روش جدید "بیان‌درمانی" که به‌تازگی در مورد بیمار دیگرش آنا او، تجربه کرده، او را درمان کند. برویر برای تشویق نیچه به صحبت کردن، وضعیت بیمار جوانش آنا او را برای او تشریح می‌کند. به این ترتیب میان برویر آرام و دلسوز و نیچه‌ی حساس و خوددار، دوئل گفتاری تندی به‌وجود می‌آید و هرچه این دو به هم نزدیک‌تر می‌شوند، برویر بیش‌تر متوجه می‌شود که فقط در صورتی می‌تواند نیچه را معالجه کند که وی اجازه این کار را بدهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"صدای ناقوس‌های سان‌سالواتوره، یوزف برویر را از خواب پراند. ساعت سنگین طلایش را از جیب جلیقه بیرون کشید: نه. برای چندمین بار کارت حاشیه نقره‌ای را که روز قبل به دستش رسیده بود، خواند:

21 اکتبر 1882
دکتر برویر،
باید در مورد موضوع مهمی با شما صحبت کنم. آینده فلسفه آلمان در خطر است. فردا ساعت نه صبح در کافه سورنتو منتظرتان هستم.

لو سالومه

چه گستاخ! سال‌ها بود که با چنین جسارتی روبه‌رو نشده بود. او هیچ لو سالومه‌ای نمی‌شناخت. آدرس روی پاکت برایش آشنا نبود. این امکان وجود داشت که به این شخص اطلاع دهد که ساعت نه برایش مناسب نیست، خانم برویر اصلا و ابدا از این‌که مجبور شود تنها صبحانه بخورد خوشش نمی‌آید، دکتر برویر در حال گذراندن تعطیلات است و علاقه‌ای به "موضوع‌های مهم" ندارد و اصلا به این دلیل به ونیز آمده از "موضوع‌های مهم" فرار کند.
و با وجود این راس ساعت نه در کافه سورنتو نشسته بود و چهره مشتریان دیگر را بررسی می‌کرد و از خود می‌پرسید که کدام‌یک از خانم‌ها می‌تواند لو سالومه باشد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u