شناسنامه کتاب

قصر شیشه‌ای
قصر شیشه‌ای (The Glass Castle: A Memoir)
نویسنده: جینت والز (Jeannette Walls)
ترجمه: مهرداد بازیاری
ناشر: هرمس
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 438 صفحه
شابک: 978-964-363-900-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 40 نفر
امتیاز کتاب: (4.5 امتیاز با رای 4 نفر)
نویسنده در این کتاب دوران کودکی خود را مرور کرده است. خانواده والز، خانواده‌ای پریشان و ازهم‌گسیخته بود. پدر نابغه‌ی خانواده در اوقاتی که مست نبود به بچه‌هایش فیزیک، هندسه و شیوه‌ی رویارو شدن با زندگی را آموزش می‌داد. اما در هنگام مستی، او روحیه‌ای نابودگر و غیرقابل‌اعتماد داشت. مادر بچه‌ها هم زنی بود که خانه و خانواده را کوچک می‌شمرد و اصلا تمایلی به انجام وظایف مادری نداشت.
در چنین وضعیتی والزهای کوچک آموختند که چطور خودشان از همدیگر مراقبت کنند. آنها با کمک همدیگر خودشان را سیر می‌کردند و از خود مراقبت می‌کردند. بچه‌های والز در چنین فضایی بزرگ شدند و خود را به نیویورک رساندند و هرکدام برای خودشان کسی شدند ...
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در تاکسی نشسته بودم و فکر می‌کردم شاید لباس بیش از حد نفیس و پرزرق و برقی برای آن شب پوشیده‌ام. یکدفعه از پنجره ماشین مادرم را دیدم که سرگرم جستجو در یک سطل آشغال بزرگ بود. هوا تازه تاریک شده بود. باد شدید ماه مارس تازیانه‌زنان می‌وزید و مردم با یقه‌های بالازده عجولانه از پیاده‌رو می‌گذشتند. دو ایستگاه مانده به محل مهمانی در ترافیک گیر افتاده بودم.
مامان در چند متری من ایستاده بود. یک تکه پارچه کهنه دور شانه‌اش پیچیده بود تا از سرمای بهاری در امان بماند و در حالی که سگ سفید و سیاهش در اطراف پایش پرسه می‌زد سرگرم زیر و رو کردن سطل آشغال خیابان بود. حرکاتش کاملا آشنا بود؛ طرز کج کردن سر و فشردن لب‌هایش حین بیرون کشیدن و ارزیابی یک چیز باارزش از سطل، و طرز گشاد شدن چشمش از نوعی شادی کودکانه وقتی یک چیز دوست‌داشتنی پیدا می‌کرد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u