شناسنامه کتاب

ژاله کش
ژاله کش (The Dew Breaker)
نویسنده: ادویج دانتیکا (Edwidge Danticat)
ترجمه: شیوا مقانلو
ناشر: چشمه
سال نشر: 1393 (چاپ 2)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 230 صفحه
شابک: 978-964-362-464-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 29 نفر
امتیاز کتاب: (2 امتیاز با رای 6 نفر)
نویسنده در یک پیام شخصی به خواننده ایرانی چنین آورده است:
"... داستان کتابی که مشغول خواندنش هستید، داستان مشکلی برای نوشتن بود. از دست دادن پدر و عمویم سخت‌ترین چیزی است که تا به حال برای من اتفاق افتاده. با این همه خوش‌اقبالم، چون پایان آن فقدان طلوعی زیبا بود، شگفت‌انگیزترین آغازها. من این کتاب را در تجلیل اجداد گران‌قدرمان، و به همان اندازه بزرگداشت زندگی تازه نوشتم. و برای درخواست عدالت و جلب‌توجه مردم به گرفتاری‌های پناهندگان در سراسر جهان. اما همچنین امیدوارم خواندنش هم لذتبخش باشد. شاید شما آدم‌هایی را در این کتاب ملاقات کنید که به‌نظرتان غریبه برسند، اما همه‌ی ما ته قلب‌مان احساسات نهفته، عشق، لذت و رنج یکسانی را تجربه کرده‌ایم، خواه از ایران باشیم یا از هائیتی.
این کتاب پیش از زلزله‌ی مرگ‌بار 12 ژانویه‌ی سال 2010 در هائیتی نوشته و منتشر شده. بنابراین هائیتی زلزله‌زده را در این کتاب نخواهید دید، بلکه هائیتی‌یی خواهید یافت که ما بسیار عاشقش بودیم و هنوز هم هستیم: آن هائیتی‌یی که بود و امیدواریم از نو ساخته شود، بهتر و قوی‌تر و درست‌تر و موفق‌تر از سابق. در هر صورت من خیلی خوشحالم که این سفر خطیر را همراه شما انجام می‌دهم، درست همان‌طور که آن پیاده‌روی‌های سحری را همراه خاله‌ام و در آن کووتزهای هائیتیایی انجام می‌دادم، آن‌وقت‌ها که بچه بودم. صمیمانه امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u