شناسنامه کتاب

رویای پروانه‌ای
رویای پروانه‌ای (The Things With Wings)
نویسنده: گرگوری هولچ (Greg Holch)
ترجمه: لیلا قنادپور
ناشر: منظومه خرد
سال نشر: 1394 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 199 صفحه
شابک: 978-600-6475-08-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 56 نفر
امتیاز کتاب: (1 امتیاز با رای 1 نفر)
در شهر اینجل فالز خبرهایی است؛ خبری که بزرگ‌ترها دوست دارند همیشه آن را مثل یک راز نگه دارند، رازی درباره‌ی پروانه‌های رنگین‌کمان زمردی که هر بهار به شهر می‌آیند ...
اما نیوتن و ونسا تصمیم می‌گیرند سر از این راز دربیاورند. اینکه چرا با آمدن پروانه‌ها، همه‌ی بچه‌های کلاس یک دفعه غیب‌شان زده است؟ و اینکه مرد کلاه به سری که مدام تعقیب‌شان می‌کند، کیست؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هر سال در اولین روز گرم و آفتابی بهار، پروانه‌ها به شهر کوچک اینجل فالز می‌آمدند.
مثل پرستوها که در بهار به شهر سن جان کاپیسترانو می‌روند. مثل دسته‌های میلیونی پروانه‌ی مونارک که هر پاییز به دره‌ی کوچک فور ایکر در کوهستان‌های مکزیک سفر می‌کنند.
اما انگار علت آمدن‌شان اصلا برای کسی مهم نبود. پروانه‌ها زیاد آن‌جا نمی‌ماندند؛ تنها یک هفته، آن هم قبل از این که مهاجرت‌شان را به سمت شمال ادامه دهند. اما هر بهار، یک هفته‌ی تمام شهر پوشیده از پروانه‌های رنگارنگ می‌شد؛ پروانه‌هایی که به رنگین‌کمان زمردی معروف بود.
اواخر ماه آوریل بود؛ بعدازظهر یکی از روزهای تعطیل بهاری. نیوتن بلنپ در انتظار رسیدن اولین پروانه‌ی بهاری، زیر درخت سیبی وسط کشتزار نشسته بود. دوازده شبانه‌روز یک ریز باران باریده بود اما نیوتن صبح امروز بعد از بیدار شدن احساس کرد که خورشید درخشان‌تر از همیشه می‌تابد و همه جا سبز شده است. درخت‌ها جوانه زده بودند. جوانه‌هایی به رنگ سبز درخشان و روشن اول بهار. رنگ مورد علاقه‌ی او. نیوتن بهار را بیش‌تر از هر فصل دیگری دوست داشت و وقت‌هایی که می‌خواست از آدم‌ها دور شود و فقط فکر کند، به این‌جا پناه می‌آورد."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u