شناسنامه کتاب

موش و گربه
موش و گربه (Cat and Mouse)
نویسنده: گونتر گراس (Gunter Grass)
ترجمه: کامران فانی
ناشر: فرزان روز
سال نشر: 1392 (چاپ 6)
قیمت: 6500 تومان
تعداد صفحات: 184 صفحه
شابک: 964-321-054-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 6 نفر
کتاب نمایشگر زندگی در آلمان در سالهای جنگ جهانی دوم است. سرگذشت نوجوانانی است که با جنگ بزرگ می‌شوند، رشد می‌کنند، و به جبهه‌های شرق و غرب می‌روند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"... و یک روز، بعد از آن‌که مالکه شنا کردن یاد گرفت، ما در میدان اشلاگ‌بال روی چمن‌ها دراز کشیده بودیم. من باید به دندان‌سازی می‌رفتم، ولی بچه‌ها نگذاشتند؛ آخر مشکل بود کسی دیگر جای مرا توی تیم بگیرد. دندان زوزه می‌کشید. یک گربه با تنبلی پرسه‌زنان از وسط میدان گذشت و هیچ‌کس چیزی به سویش نینداخت. چند تا از بچه‌ها علف می‌جویدند و یا می‌کندند. گربه متعلق به سرایدار و سیاه بود. هوتن زونتاگ با یک لنگه جوراب پشمی چوب بیسبالش را تمیز می‌کرد. دندانم درجا می‌زد. دو ساعت بود که مسابقه ادامه داشت و ما مفت باخته بودیم و انتظار نیمه بعدی را می‌کشیدیم. گربه بچه بود اما بچه گربه نبود. توی زمین ورزش دروازه‌ها سفت و ستبر جا گذاشته شده بود. دندانم فقط و فقط یک حرف را تکرار می‌کرد. روی پیست، دونده‌های دوی صد متر داشتند برای شروع آماده می‌شدند. یا خودشان را گرم می‌کردند. گربه این سو و آن سو پرسه می‌زد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u