شناسنامه کتاب

هنرمندی از جهان شناور
هنرمندی از جهان شناور (An Artist of the Floating World)
نویسنده: کازوئو ایشیگورو (Kazuo Ishiguro)
ترجمه: یاسین محمدی
ناشر: افراز
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 54400 تومان
تعداد صفحات: 271 صفحه
شابک: 978-964-243-675-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 6 نفر
این اثر ایشیگورو را می‌توان داستانی پرکشش دانست که شیوه روایت آن هم منحصر به فرد است. داستان حول محور هنرمند نقاشی به نام ماسوجی اونو می‌گذرد که در دوران پیش از جنگ جهانی دوم در کشورش دارای شهرت بوده ولی جنگ کشورش را دستخوش تغییرات بنیادین می‌کند به نوعی که افراد معتبر گذشته از اعتبار می‌افتند. باین اثر ایشیگورو را می‌توان داستانی پرکشش دانست که شیوه روایت آن هم منحصر به فرد است. داستان حول محور هنرمند نقاشی به نام ماسوجی اونو می‌گذرد که در دوران پیش از جنگ جهانی دوم در کشورش دارای شهرت بوده ولی جنگ کشورش را دستخوش تغییرات بنیادین می‌کند به نوعی که افراد معتبر گذشته از اعتبار می‌افتند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اگر در روزی آفتابی از شیب نمناکی بالا بیایید که از پل چوبی کوچکی آغاز می‌شود که هنوز در این حوالی به آن "پل تردید" می‌گویند، راه زیادی نرفته، سقف خانه‌ی من بین دو درخت چهل‌سکه پدیدار می‌شود. اگرچه جای چندان خوش‌منظره‌ای را روی تپه اشغال نکرده، باز هم از تمام خانه‌های دور و برش بیشتر به‌چشم می‌آید، آن‌قدر که وقتی از راه بالا می‌آیی، ممکن است با خودت فکر کنی مال چه آدم ثروتمندی است.
اما من نه آدم ثروتمندی هستم، و نه هرگز بوده‌ام. فضای باابهت این خانه این‌طور جلوه می‌دهد که مثلا من باید بگویم که آن را جدم ساخته، و او کسی نیست جز آکیرا سوگیمورا، البته از آن‌جا که ممکن است در این شهر تازه‌وارد باشید، شاید اسم آکیرا سوگیمورا برایتان آشنا نباشد. اما اگر از هر کسی که در این‌جا پیش از جنگ می‌زیسته بپرسید، می‌فهمید که سوگیمورا، سی سال یا چیزی در همین حدود، بی‌شک یکی از معتبرترین و بانفوذترین مردان این شهر بوده است …"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u