شناسنامه کتاب

آسمان مال من بود: خاطرات سرهنگ خلبان صمدعلی بالازاده
آسمان مال من بود: خاطرات سرهنگ خلبان صمدعلی بالازاده
نویسنده: ساسان ناطق (مصاحبه و تدوین)
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 6900 تومان
تعداد صفحات: 279 صفحه
شابک: 978-600-175-237-7
خاطرات روایت شده در کتاب علاوه بر روزهای حضور علی بالازاده در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به دوران نوجوانی وی و روزهای انقلاب پیوند می‌خورد و خاطراتی از گرفتن نشان شجاعت و دیدار با امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز روایت شده است.
… تاکنون کتاب‌های بسیاری نوشته شده‌اند که جنگ را از پشت خاکریزها به ما نشان می‌دهند. اما در این کتاب بالازاده در خاطراتش از آسمان به جنگ نگاه کرده و موقعیت رزمندگان را از آسمان بازگو کرده است.
کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"دوازده نفر خلبان بودیم با کت و شلوار یک‌دست سفید و کت سرمه‌ای رنگ. ساعت شش صبح روز دوم اردیبهشت ماه 1354، از فرودگاه مهرآباد سوار هواپیمای 707 هما شدیم. به آمریکا می‌رفتیم تا دوره‌مان را تکمیل کنیم. هواپیما روی باند به حرکت درآمد و پرواز کرد.
پنج ساله بودم که پدرم از دنیا رفت. اسمش حیدر بود اما او را حاج خیبر صدا می‌زدند. مادرم می‌گفت در غم مرگش آن‌قدر بی‌تابی کردم که مجبور شدند مرا زودتر از موعد به مدرسه روستای همسایه بفرستند تا شاید سرم گرم شود.
مدرسه دولتی "بزمی" در روستای "شاه بولاغی" بود. تا آنجا پیاده حدود یک کیلومتر راه بود. جاده تا روستای شاه بولاغی سر بالایی بود و رودخانه "بالیقلو" از بین دو روستا می‌گذشت. جثه ضعیفی داشتم و نمی‌توانستم تنهایی به مدرسه بروم. برادرم ساعت هفت و نیم صبح مرا با اسب به مدرسه می‌برد و ساعت چهار بعد از ظهر دنبالم می‌آمد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا بیابید.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u