شناسنامه کتاب

سهم من از چشمان او (خاطرات حمید حسام)
سهم من از چشمان او (خاطرات حمید حسام)
نویسنده: مصطفی رحیمی (مصاحبه، تدوین و نگارش)
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 11500 تومان
تعداد صفحات: 541 صفحه
شابک: 978-600-175-319-0
کتاب بازگوکننده‌ی خاطرات سردار حمید حسام از جبهه‌های جنگ است. او در طول سال‌ها حضور خود در جبهه در پست‌ها و مسئولیت‌های مختلفی خدمت کرده و این کتاب بیشتر به خاطرات او از زمانی که در جبهه به پست دیده‌بانی مشغول بوده می‌پردازد.
داستان/خاطره با این جملات آغاز می‌شود:
"روز دوازدهم تیرماه 1340 به دنیا آمدم. در همدان و در کوچه ضرابی روبه روی سقاخانه حضرت اباالفضل. این کوچه در خیابان شاهپور قرار داشت و به دلیل وجود روستای شورین در انتهای آن به خیابان شورین هم معروف بود. یک خانه خشتی و قدیمی داشتیم که قبل از من، هفت بچه قد و نیم‌قد چراغش را روشن کرده بودند. پسر آخر خانواده بودم و فرزند یکی به آخر. دو برادر بزرگ‌تر از خودم داشتم؛ احمد متولد 1329 و محمود 1334. و البته شش خواهر که فقط یکی از آن‌ها بعد از من به دنیا آمد.
پدرم حبیب‌الله بود؛ هم اسمش و هم مرامش. دست‌فروش ساده‌ای بود که در منطقه چاپارخانه، خرازی فروشی سیار داشت و لباس می‌فروخت. برای همین، خیلی از مردم او را می‌شناختند و به او اطمینان داشتند. البته بعدها که وضعش بهتر شد، یک مغازه دو در سه متری خرید و از تاول‌های کف پا، که ناشی از راه رفتن مدام بود، خلاصی یافت ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا و اینجا بیابید.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u