شناسنامه کتاب

تئاتر خلاق
تئاتر خلاق
نویسنده: داوود کیانیان
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 2900 تومان
تعداد صفحات: 123 صفحه
شابک: 978-964-506-962-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 1 نفر
در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:
"... دو سوم اول دهه هشتاد را باید دوره شکوفایی نمایش خلاق نامید. بعد از یک دوره آزمایشی، ورود نمایش در کتاب‌های درسی "بخوانیم" مقطع دبستان، راه‌اندازی هنر خلاق، از جمله نمایش خلاق در پیش‌دبستان‌ها، شروع فعالیت آموزشی نمایش خلاق با نظارت دفتر تالیف کتب درسی در مقطع پیش‌دبستانی و دبستانی، تاسیس مرکز آموزشی نمایش خلاق در جهاد دانشگاهی و خلاصه انتشار کتاب‌هایی در زمینه تئاتر کودکان و نوجوانان و از جمله نمایش خلاق این فعالیت را به اوج خودش می‌رساند؛ چنان که دفتر تالیف و جهاد دانشگاهی دست به طراحی دو سایت نمایش خلاق می‌زنند. حتی جشنواره‌ای نیز در این ارتباط پای می‌گیرد. ولی متاسفانه این اوج در نیمه دوم دهه هشتاد به فرود می‌نشیند.
آموزش و پرورش برای معلم‌های کتاب‌های "بخوانیم" آموزش تئاتر خلاق را تدارک نمی‌بیند. فعالیت‌های آموزشی دفتر تالیف و برنامه‌ریزی و جهاد دانشگاهی نیز متوقف می‌شود. سایت‌ها نیز از صفحه مونیتورها محو می‌شوند و کمتر کتابی در این زمینه نشر می‌یابد.
اکنون جز دفتر هنر کودک (معاونت فرهنگی هنری شهرداری)، بعضی از فرهنگسراها، که هرازگاهی کارگاهی در این زمینه می‌گذارند، و فعالیت‌های بعضی از پیش‌دبستان‌ها و مدارس، که به صورت خودجوش و بدون کارشناسی و کم‌رنگ ادامه دارد، برنامه‌ای در این زمینه وجود ندارد.
همانطور که ملاحظه می‌کنید، بیش از نود درصد فعالیت نمایش خلاق در ایران با کودکان نمود یافته است. تنها در نمایش‌های خیابانی است که تئاتر خلاق به صورت حرفه‌ای و برای مخاطب عام حیات دارد؛ البته بدون آنکه به این نام نامیده شود و دست‌اندرکاران تولید آن به این امر وقوف داشته باشند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u