شناسنامه کتاب

بر باد رفته (دوره دو جلدی)
بر باد رفته (دوره دو جلدی) (Gone with the Wind)
نویسنده: مارگارت میچل (Margaret Mitchell)
ترجمه: حسن شهباز
ناشر: ناهید
سال نشر: 1397 (چاپ 8)
قیمت: 125000 تومان
تعداد صفحات: 1473 صفحه
شابک: 964-6174-87-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 5 نفر
امتیاز کتاب: (4.88 امتیاز با رای 8 نفر)
اسکارلت بزرگ‌ترین دختر میچل صاحب مزرعه پنبه تارا تنها به یک چیز می‌اندیشد؛ ازدواج با اشلی ویلکز پسر مالک مزرعه مجاور. در یک مهمانی در خانه ویلکز اسکارلت به اشلی اظهار علاقه می‌کند ولی اشلی عنوان می‌کند که می‌خواهد با ملانی دختر عمویش ازدواج کند. رت باتلر ماجراجوی خوش‌قیافه‌ای که شاهد صحبت‌ها بوده است اسکارلت را نصیحت می‌کند. جنگ شمال و جنوب امریکا آغاز می‌شود و اسکارلت با چارلز براد ملانی ازدواج می‌کند ولی چارلز در اردوی آموزشی جان خود را از دست می‌دهد. اسکارلت به آتلانتا پیش ملانی می‌رود و در آنجا دوباره با رت باتلر ملاقات می‌کند. وقتی آتلانتا مورد حمله قرار می‌گیرد رت به اسکارلت و ملانی کمک می‌کند تا از شهر بگریزند و خود به ارتش جنوبی‌ها می‌پیوندد ... (برگرفته از خلاصه داستان در وب سایت انتشارات ناهید)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اسکارلت اهارا زیبا نبود، اما مردانی که تحت تاثیر جاذبه قوی او قرار می‌گرفتند کمتر متوجه این حقیقت می‌شدند، نظیر برادران دوقلوی "تالتون" که هر دو به او دلباخته بودند. در سیمای او خصوصیات چهره ظریف مادرش که از خاندان اشرافی ساحل‌نشین فرانسوی و پدرش که از اخلاف ایرلندی بود و صورتی سرخ و شاداب داشت بخوبی دیده می‌شد. رویهمرفته سیمائی بود جذاب و دلنشین، چانه‌اش کشیده و فکش مربع بود. چشمانش حالت خاصی داشت. میشی نبود، اما بیشتر به سبز روشن متمایل می‌گشت. دو گوشه‌اش مورب بود و مژگانهای سیاه و بلندی بر آن سایه می‌انداخت. ابروانش سیاه و پرپشت و دو جانبش بطرف بالا متمایل شده بود. بدین ترتیب خطی مورب بر پوست لطیف ماگنولیا رنگش پدید آورده بود. این رنگ و لطافت پوست در نواحی جنوبی خیلی مورد توجه زنان بود و اگر دختری از این موهبت برخوردار می‌شد، بکمک کلاه و نقاب و دستکش و پوششهای دیگر، از خطر سیاه شدن آفتاب گرم و سوزان "جورجیا" محفوظش می‌داشت ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u