شناسنامه کتاب

دن کامیلو و پسر ناخلف
دن کامیلو و پسر ناخلف
نویسنده: جووانی گوارسکی (Giovanni Guareschi)
ترجمه: مرجان رضایی
ناشر: مرکز
سال نشر: 1391 (چاپ 4)
قیمت: 38500 تومان
تعداد صفحات: 277 صفحه
شابک: 978-964-305-872-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 75 نفر
امتیاز کتاب: (3.63 امتیاز با رای 16 نفر)
ماجراهای این کتاب - و دیگر داستان‌های مجموعه‌ی دن‌کامیلو - جایی در دره‌ی رود پو اتفاق می‌افتد که تنها رود مهم ایتالیاست. داستان‌ها در یک دهکده، یک "دنیای کوچک"، در دوران پس از جنگ جهانی دوم رخ می‌دهند و چون برخی از تقابل‌های اجتماعی حاد آن زمان، از قبیل تقابل کهنه و نو، یا تقابل کلیسا و ایدئولوژی چپ را تصویر می‌کردند، و نیز به دلیل طنز نیرومند داستان‌ها و سرزندگی و جذابیت شخصیت‌ها، خوانندگان بسیاری یافتند. دن‌کامیلو، کشیش دهکده، و رقیبش پپونه، شهردار چپ‌گرا، و نیز صدای مسیح که از فراز یک صلیب بزرگ در کلیسای دهکده ناظر وقایع است ارکان اصلی ماجراهای این دنیای کوچک‌اند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان "فرشته قرن سیزدهمی" با این جملات آغاز می‌شود:
"وقتی باسینی پیر مرد، معلوم شد در وصیتنامه‌اش نوشته: "من همه‌ی دارایی‌ام را به کشیش دهکده، دن کامیلو، واگذار می‌کنم تا صرف مطلا کردن فرشته‌ای که روی برج کلیسا است شود؛ تا وقتی از آسمانها به پایین نگاه می‌کنم، درخشش آن را ببینم و بتوانم زادگاه خود را شناسایی کنم."
فرشته بالای برج ناقوس قرار داشت و از پایین به نظر خیلی بزرگ نمی‌آمد. اما وقتی داربست زدند و بالا رفتند، متوجه شدند که تفریباً به اندازه یک آدم است و مقدار زیادی طلا برای آبکاریش لازم دارند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u