شناسنامه کتاب

پسر طلا، دختر زمرد
پسر طلا، دختر زمرد (Gold Boy, Emerald Girl)
نویسنده: یی‌یون لی (Yiyun Li)
ترجمه: گیتا حجتی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 7500 تومان
تعداد صفحات: 200 صفحه
شابک: 978-600-182-062-5
کتاب حاوی شش داستان کوتاه از این نویسنده‌ی چینی-آمریکایی است.
داستان "خانم مالک" با این جملات آغاز می‌شود:
"مصاحبه با خبرنگار جوان شانگ‌هایی برای خانم جین که صاحب فروشگاهی روبه‌روی زندان ایالتی بود، عجیب به نظر نمی‌رسید. از وقتی سوسو را به خانه‌اش پناه داده و از چشم غریبه‌های کنجکاو پنهان کرده بود این زن جوان اولین خبرنگاری نبود که می‌خواست با او مصاحبه کند، اما این‌بار برای مجله مشهور زنان از شهر شانگ‌های بود، شهری بزرگ‌تر از پایتخت یا مرکز استان که با شهرهای دیگر تفاوت داشت، از کلیر واتر تاون که دور از زندان بود، بگذریم، هیچ‌چیز مردم غیربومی را به آن‌جا نمی‌کشاند. خانم جین فکر کرد با این که خبرنگار به خاطر او نیامده بود، اما مردم شانگ‌های درباره او و فروشگاهش مطالبی در این مجله می‌خوانند.
اتوبوسی که خبرنگار را به شهر آورد ساعت سه بعدازظهر رسید. دو ساعت قبل از آن خانم جین فروشگاهش را تعطیل کرد. او تمام قفسه‌ها را پاک و همه‌جا را گردگیری کرد، کف سیمانی را هم دو بار شست. بلوز و شلوار ابریشمی جدیدی پوشید، کفش‌های چرمی به پا کرد که روی جعبه‌اش نوشته بود، وارداتی از ایتالیا. از آن‌جایی که خانم جین تاجر باهوشی بود جملات روی جعبه را باور نکرد با این حال آن کفش‌های زیبا بهتر از کفش‌هایی بود که مردم آن شهر به پا می‌کردند و ارزش پز دادن را داشت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u