شناسنامه کتاب

از مزرعه
از مزرعه (Of the Farm)
نویسنده: جان آپدایک (John Updike)
ترجمه: سهیل سمی
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 176 صفحه
شابک: 978-600-278-028-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
جویی، شخصیت اول رمان، به همراه همسر دوم و پسرخوانده‌اش به مزرعه مادری بازمی‌گردد، و در خلال سه روز خط سیر زندگی‌اش را در کنار سه شخصیت دیگر بررسی می‌کند.
فضای مزرعه مادری در این مدت عرصه کاوش در روح چهار انسان است، انسان‌هایی در جستجوی آرامش و عشق. اما با وقوع تراژدی، خانواده در برابر افقی تازه قرار می‌گیرد.
این کتاب چهارمین رمانی است که جان آپدایک، نویسنده مشهور آمریکایی، به رشته تحریر درآورده است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"از عوارضی به بزرگراه، و بعد به جاده‌ای خاکی و صورتی رنگ پیچیدیم. از شیبی تند و کوتاه بالا رفتیم و همسرم از آن‌جا، از فراز سطح هموار تپه، در کنار صندوق پستی کهنه شل‌کوف که یک‌سوم از پایه‌اش در پیچک و سماق سمی فرو رفته و درش مثل کلاه کج شده بود، برای اولین‌بار مزرعه را دید. کنار من، با نگرانی به جلو خم شد و آرنج پسرش از پشت محکم به شانه‌ام خورد. در آن‌سوی مرغزار گودافتاده و سرسبز، بناهای آشنا بر تپه دوردست در انتظار بودند. گفتم: "اون‌جا انبار ماست. مادرم داد برون‌زد بزرگ روی علف و یونجه‌ها رو که همیشه می‌گفت خیلی زشته، خراب کردن. خونه اون طرف انباره. مرغزار مال ماست. اراضی شل‌کوف کنار همین ردیف سماق‌ها تموم می‌شه." دنگ و دنگ‌کنان از شیب جاده پایین رفتیم و ماسه‌سنگ‌های مسیر منتهی به زمین ما زیر لاستیک‌ها به ناله افتادند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u