شناسنامه کتاب

ساعت‌ها
ساعت‌ها (The Hours)
نویسنده: مایکل کانینگهام (Michael Cunningham)
ترجمه: مهدی غبرایی
ناشر: نیماژ
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 13900 تومان
تعداد صفحات: 234 صفحه
شابک: 978-600-367-047-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 12 نفر
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 1 نفر)
"ساعتها" حول ویرجینیا وولف، نویسنده مشهور انگلیسی، و یکی از معروف‌ترین آثارش، خانم دالوی، شکل گرفته است. کتاب سه شخصیت اصلی دارد که بصورت موازی و در سه زمان مختلف، داستان‌شان پی گرفته می‌شود. شخصیت اول خود ویرجینیا وولف است که در سال ۱۹۲۳ هم‌زمان با نوشتن رمان خانم دالوی، با بیماری روانی خودش دست و پنجه نرم می‌کند. شخصیت دوم، خانم براون است، همسر یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم، که در سال ۱۹۴۹ مشغول خواندن رمان خانم دالوی است و هم‌زمان جشن تولد شوهرش را ترتیب می‌دهد. سومین شخصیت کتاب، کلاریسا وگان است که ماجرای او در سال ۲۰۰۱ می‌گذرد و زمانی که مشغول تدارک برگزاری جشنی به افتخار دوست شاعر و معشوق قدیمی‌اش ریچارد است که به خاطر بیماری ایدز با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"با عجله بیرون می‌رود، کت کلفتی پوشیده که با وضع هوا جور نیست. 1941 است. جنگ دیگری شروع شده. یادداشتی برای لئونارد و یکی دیگر برای ونسا گذاشته. با عزم و جزم به سوی رودخانه می‌رود، خوب می‌داند چه می‌خواهد بکند، اما در این حال، حتی منظره‌ی تپه‌های سبزه‌پوش، کلیسا، و گوسفندهای پخش و پلا در دامنه که پشم‌شان با ته‌رنگی گوگردی می‌درخشد و زیر آسمان رو به تاریکی می‌چرخد، توجهش را جلب می‌کند. درنگ می‌کند، گوسفندها و آسمان را تماشا می‌کند و بعد به راه خود می‌رود. صدای همهمه‌ها پشت سر اوست؛ غرش گنگ بمب‌افکن‌ها شنیده می‌شود، هر چه هواپیماها را می‌جوید، نمی‌یابد. سر راه به یکی از کارگران مزرعه برمی‌خورد (نامش جان است؟) مردی یغور با سری کوچک که جلیقه‌ای به رنگ سیب‌زمینی پوشیده، و خندقی را تمیز می‌کند که از میان بستر بید سرخ می‌گذرد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u