شناسنامه کتاب

طوطی و الیور در آمریکا
طوطی و الیور در آمریکا (Parrot and Olivier in America)
نویسنده: پیتر کری (Peter Carey)
ترجمه: ملیحه قدرتی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 33000 تومان
تعداد صفحات: 506 صفحه
شابک: 978-964-2995-70-7
هنگامی که الیور سفر دریایی خود را به سمت ایالات متحده آغاز می‌کند - سفری که به ظاهر با هدف مطالعه در نظام جزا صورت می‌گیرد، اما صراحتا برای این است که از انقلاب دوباره رهایی یابد، طوطی هم آن‌جا خواهد بود: آن هم در مقام جاسوسی برای مارکوس، و نیز به‌عنوان محافظ، و درعین حال، دشمن و مانعی برای الیور. آن‌جا که روایت‌ها میان دو شخصیت داستانی طوطی و الیور، میان ماجراهای اوباشانه‌ی انفرادی و دو نفره‌ی آن‌ها - در عشق و سیاست، زندان‌ها و مسایل مالی، زادگاه‌ها و سرزمین‌های نوپای شجاع‌پرور - به تناوب صورت می‌پذیرد، رفته رفته یک رابطه‌ی دور از دسترس دوستی رخ می‌دهد. پیتر کری، با داستان آن‌ها، و نیز با شخصیت‌پردازی‌ها، تصویرپردازی‌هایی پرمایه و شگفت، تجربه‌ی دموکراسی آمریکا را با ابتکار شگرفی مورد کاوش قرار می‌دهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"تردیدی نداشتم که پیش از به‌دنیا آمدنم، رخدادی تلخ و فجیع به‌وقوع پیوسته بود، اما والدینم - کنت و کنتس - چیزی از آن موضوع به من نگفته بودند. این‌چنین بود که حس کنجکاوی‌ام به‌شدت تحریک شد و تبدیل به بی‌قرارترین و ناخوشایندترین جاندار قابل تصور شدم: نحیف، رنگ‌پریده؛ موجودی که همیشه در حال بالارفتن از در و دیوار دژ دی بارفلور و سرک کشیدن به تمام سوراخ و سنبه‌های اتاق زیر شیروانی‌اش بود. اما این را در نظر بگیرید: با احتساب ددمنشی کنجکاوانه‌ی من، آیا تا حدودی عجیب نیست که با دوچرخه‌ی عصر حجری عمویم مواجه نشوم؟
شاید چنین دوچرخه‌ در خانواده شما سوژه‌یی پیش‌پاافتاده باشد و چندان نکته‌ی قابل‌توجهی به نظر نیاید، اما در خانواده‌ی من، این دوچرخه نیز مانند هر چیز دیگری یک مساله‌ی مرموز بود ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u