شناسنامه کتاب

گوژپشت نتردام
گوژپشت نتردام (The Hunchback of Notre-Dame)
نویسنده: ویکتور هوگو (Victor Hugo)
ترجمه: جواد محیی
ناشر: جاودان خرد
سال نشر: 1398 (چاپ 13)
قیمت: 70000 تومان
تعداد صفحات: 526 صفحه
شابک: 978-964-6030-28-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
امتیاز کتاب: (4.5 امتیاز با رای 2 نفر)
اسمرالدا دختر کولی جوان و زیبایی است که در خیابان‌های پاریس می‌رقصد و برنامه اجرا می‌کند. کلود فرولو، رییس شماس‌های کلیسای نتردام، راهبی است که نفس شکنجه‌اش می‌دهد. او در نهان عاشق اسمرالدا شده است و سعی می‌کند با کمک کازیمودو، ناقوس‌زن گوژپشت و بدترکیب نتردام، اسمرالدا را برباید. ولی نقشه او با دخالت کاپیتان فوبوس دوشاتوپر ناکام می‌ماند و کازیمودو دستگیر می‌شود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"سیصد و چهل و هشت سال و شش ماه و نوزده روز پیش اهالی پاریس به صدای زنگ کلیساها که از سه منطقه‌ی شهر قدیم و جدید و کوی دانشگاه برمی‌خاست از خواب بیدار شدند.
خاطره‌ی هیچ روزی از سال چون روز 6 ژانویه سال 1482 در تاریخ به جای نمانده است. آیا غلغله‌ی ناقوس کلیساها و ازدحام کاسبکاران در پاریس از صبح زود برای چه بود؟ در آن روز از حمله‌ی (پیکارها) و یا (بورگینیون)ها و یا شکار دسته‌جمعی اشراف و یا عصیان طلاب مدارس در "آلاس" و یا تشریف‌فرمایی "اعلیحضرت پرصولت پادشاهی" خبری نبود، زن یا مرد جیب‌بری را نیز به حکم دادگستری پاریس به دار نمی‌زدند، سفیر بیگانه‌ای نیز با دبدبه و کبکبه خاص، چنان‌که متداول قرن پانزدهم بود وارد پاریس نمی‌شد، چه که همین دو روز پیش برای آخرین بار سفیر "فلاندر" با فر و شکوه تمام برای مذاکره در امر ازدواج ولیعهد با مارگریت فلاندر وارد پاریس شده و جناب کاردینال "بوربون" نیز برای خوشایند پادشاه، صورت خوشی به ‌این جار و جنجال دهاتی‌وار شهردار فلاماند نشان داده بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u