شناسنامه کتاب

زندگی اسرارآمیز زنبورها
زندگی اسرارآمیز زنبورها (The Secret Life of Bees)
نویسنده: سومونک کید (Sue Monk Kidd)
ترجمه: شقایق قندهاری
ناشر: البرز
سال نشر: 1384 (چاپ 1)
قیمت: 4500 تومان
تعداد صفحات: 430 صفحه
شابک: 964-405-395-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 152 نفر
امتیاز کتاب: (3.97 امتیاز با رای 38 نفر)
لیلی دختر چهارده‌ساله‌ای است که در کودکی مادر خود را از دست داده و به همراه پدر خشن‌اش و خدمتکاری سیاه‌پوست به نام رزالین در مزرعه‌ای در مناطق جنوبی آمریکا زندگی می‌کند.
رزالین در شهر با عده‌ای سفیدپوست درگیر می‌شود و به شدت کتک می‌خورد. پدر لیلی به علت پشتیبانی او از رزالین به شدت عصبانی می‌شود و لیلی دور از چشم پدر وسائلش را جمع می‌کند و پس از فراری دادن رزالین از بیمارستانی که در آن بستری شده، دو نفری به سمت تیبورون حرکت می‌کنند. شهری که نام آن پشت کارت‌پستالی که از مادر لیلی به یادگار مانده، نوشته شده.
در شهر جدید آنها خانه‌ای را می‌یابند که صاحبان آن، سه خواهر سیاه‌پوست، به پرورش زنبور عسل مشغول هستند و به نظر می‌رسد که مادر لیلی را می‌شناسند. آنها بدون اینکه صحبتی از گذشته بکنند لیلی و رزالین را می‌پذیرند و لیلی به امید اینکه بالاخره بتواند در این خانه نشانه و خاطره‌ای از مادرش بیابد شروع به زندگی در کنار این سه خواهر می‌کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شبها روی تختم دراز می‌کشیدم و آن نمایش را تماشا می‌کردم؛ نمایشی که در آن زنبورها به زور از میان درز و شکاف‌های اتاق خوابم می‌گذشتند و با حرکتی دایره‌وار دورتادور اتاقم پرواز می‌کردند و صدایی شبیه ملخ هواپیما را به وجود می‌آوردند؛ صدای وزوز تیز و بلندی که روی پوستم جریان پیدا می‌کرد. در تاریکی بالهایشان را که همچون آلیاژ کروم می‌درخشید تماشا کردم و احساس کردم حسرت در دلم جوانه زد. آن‌طور که آن زنبورها پرواز می‌کردند و حتی دنبال یک دانه گل هم نمی‌گشتند و فقط محض لمس کردن جریان باد بالا و پایین می‌پریدند، قلبم را پاره پاره می‌کرد.
در طول روز صدایشان را می‌شنیدم که راه خود را از میان دیوارهای اتاق‌خواب من باز می‌کردند؛ صدای آنها درست مثل رادیویی بود که در اتاق بغلی دچار پارازیت شده و در خیالم آنها را آن جا در حالی تصور می‌کردم که دارند دیوارها را به شانه عسل تبدیل می‌کنند و به خاطر من عسل بیرون می‌دهند تا آن را بچشم ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u