شناسنامه کتاب

ماه‌ الماس
ماه‌ الماس (The Moonstone)
نویسنده: ویلکی کالینز (Wilkie Collins)
ترجمه: منوچهر بدیعی
ناشر: نیلوفر
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 75000 تومان
تعداد صفحات: 650 صفحه
شابک: 978-964-448-633-3
کلنل هرنکاسل، الماسی معروف و گرانقیمت را در طول اقامت‌اش در هندوستان با توسل به قتل و کشتار می‌رباید و با خود به انگلستان می‌آورد. این الماس برای هندوها ارزشی معنوی دارد و از دست دادن آن برایشان فقدان بزرگی محسوب می‌شود. کلنل در انگلستان وصیت می‌کند تا الماس در هجده سالگی برادرزاده‌اش راشل وریندر در اختیار او قرار بگیرد. در شب تولد هجده سالگی راشل مهمانی بزرگی برگزار می‌شود و راشل هم برای نمایش الماس به مدعوین، جواهر را بر روی لباس خود نصب می‌کند. اما کمی بعد از برگزاری مهمانی جواهر گران‌قیمت از اتاق‌خواب او دزیده می‌شود و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"من این سطور را در هندوستان برای خویشاوندانم در انگلستان می‌نویسم.
غرضم از این نوشته تشریح انگیزه‌ای است که مرا وادار کرد دست دوستی خویشاوندم، جان هرنکاسل، را رد کنم. راز این موضوع را تاکنون نزد خود نگاه داشته‌ام و اعضای خانواده‌ی من این رازداری را سوء‌تعبیر کرده‌اند، حسن ظن اعضای خانواده‌ام نیز چیزی نیست که بتوانم از آن صرفنظر کنم. من از آنان درخواست می‌کنم که عجالتا تا وقتی که خواندن روایت مرا به پایان نرسانده‌اند از قضاوت خودداری کنند. و به شرافت خود سوگند یاد می‌کنم که آنچه در شرف نوشتن آن هستم مو به مو و کلمه به کلمه حقیقت دارد.
نقار میان من و خویشاوندم در جریان یک رویداد بزرگ عمومی که ما هر دو در آن دست داشتیم بالا گرفت و آن یورش به سرینگاپاتام به فرماندهی ژنرال برد در روز چهارم ماه مه 1799 بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u