شناسنامه کتاب

ماجرای عجیب سگی در شب
ماجرای عجیب سگی در شب (The curious incident of the dog in the night-time)
نویسنده: مارک هادون (Mark Haddon)
ترجمه: شیلا ساسانی‌نیا
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 13)
قیمت: 38000 تومان
تعداد صفحات: 343 صفحه
شابک: 964-369-203-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 38 نفر
امتیاز کتاب: (3.82 امتیاز با رای 22 نفر)
کریستوفر، نوجوانی مبتلا به بیماری اوتیسم است. مادر کریستوفر سال‌ها پیش مرده و او نزد پدرش زندگی می‌کند. وقتی که سگِ همسایه‌ی کریستوفر با چنگک باغبانی به قتل می‌رسد پلیس به دلیل وضعیت خاص کریستوفر به او مظنون می‌شود. کریستوفر برای آنکه بی‌گناهی خود را به پلیس ثابت کند، تصمیم می‌گیرد که خودش برای پیدا کردن قاتل “ولینگتون” تحقیق کند. او داستان تحقیقاتش را در کتابچه‌ای یادداشت می‌کند تا روزی آن را به عنوان یک رمان پلیسی-جنایی منتشر کند.
داستان با این جملات شروع می‌شود:
"هفت دقیقه از نیمه شب گذشته بود. سگه، روی چمن جلوی خانه خانم "شیرز" دراز کشیده بود. چشم‌هایش بسته بود. انگار حدقه‌هایش به اطراف می‌چرخید، مثل اوقاتی که سگ‌ها خواب می‌بینند دارند دنبال گربه می‌کنند. اما سگه نه می‌دوید و نه خواب بود. مرده بود. یک چنگک باغبانی از تنش بیرون زده بود. نوک چنگک حتما از تنش رد شده و توی خاک فرو رفته بود چون چنگک روی بدنش سیخ ایستاده بود. به این نتیجه رسیدم که احتمالا سگه با آن چنگک به قتل رسیده چون زخم دیگری را روی بدنش نمی‌دیدم و در ضمن فکر نمی‌کنم که کسی بخواهد یک چنگک باغبانی را در تن سگی که به دلایلی مثل سرطان یا تصادف در خیابان مرده، فرو کند …"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u