شناسنامه کتاب

خیابان چرینگ کراس شماره‌ی 84
خیابان چرینگ کراس شماره‌ی 84 (84, Charing Cross Road)
نویسنده: هلین هانف ( Helene Hanff Helene Hanff)
ترجمه: لیلا کرد
ناشر: کوله‌پشتی
سال نشر: 1397 (چاپ 3)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 84 صفحه
شابک: 978-600-8211-48-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 10 نفر
امتیاز کتاب: (4.5 امتیاز با رای 6 نفر)
مجموعه نامه‌هایی که میان نویسنده (ساکن آمریکا) و فرانک دوئل (کتابفروش، ساکن لندن) بین سال‌های 1949 تا 1969 رد و بدل شده است. نویسنده در طول این سال‌ها از طریق نامه‌هایی که برای این کتابفروشی ارسال می‌کرده کتابهای مختلفی را سفارش می‌داده و به مرور از راه دور با دوئل و دیگر کارکنان کتابفروشی صمیمی شده است. فرانک دوئل در سال 1969، پیش از آنکه نویسنده امکان بیابد تا به انگلستان سفر کند و دوست نادیده‌اش را ملاقات کند به دلیل بیماری از دنیا می‌رود.
اولین نامه این مجموعه با این جملات آغاز می‌شود:
"آقایان،
تبلیغ شما در هفته‌نامه‌ی "نقد ادبی شنبه" می‌گوید که زمینه‌ی کاری شما در خصوص کتاب‌هایی است که دیگر در بازار موجود نیستند. عبارت "فروشندگان کتاب‌های عتیقه" یک جورهایی من را می‌ترساند؛ چون به نظر من، عتیقه با گران‌قیمت برابر است. من نویسنده‌ی فقیری هستم که سلیقه‌ی عتیقه‌ای در کتاب دارم و کتاب‌هایی را می‌خواهم که تهیه‌ی آن‌ها در اینجا غیرممکن است؛ به جز نسخه‌های نایاب که خیلی گران‌قیمت‌اند، یا نسخه‌های انتشارات بارنز و نوبل که بچه‌مدرسه‌ای‌ها حسابی علامت‌گذاری‌اش کرده‌اند.
به پیوست فهرستی از نیازهای خیلی فوری و مهم‌ام را می‌فرستم. اگر نسخه‌ی دست‌دوم و تمیز هر کدام از کتاب‌های این فهرست را با قیمت کمتر از 5 دلار دارید، این نامه را سفارش خرید به حساب بیاورید و آن‌ها را برای من بفرستید ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u