شناسنامه کتاب

میعاد در سپیده‌دم
میعاد در سپیده‌دم (Promise at Dawn: A Memoir)
نویسنده: رومن گاری (Romain Gary)
ترجمه: مهدی غبرایی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 4)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 471 صفحه
شابک: 978-964-5757-07-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 9 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
کتاب در واقع زندگی‌نامه نویسنده است و تلخی‌ها و شیرینی‌های آن چه بسا به زندگی نسل ما نزدیک باشد.
نویسنده در اینجا از روابط شورانگیز خود با مادرش و عشق مادر و فرزندی و عشق‌های دیگر و حسرت‌ها، رویاها و ماجراجویی‌های خود در خلال جنگ جهانی دوم سخن به میان آورده و موفقیت‌ها و شکست‌های خود را، که زیر سایه سنگین و خردکننده مادری با اراده نصیبش شده، شرح داده است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب با کمی تلخیص)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"تمام شد. کرانه‌ی بیگ‌سور سرد و خالی است و ماسه‌ی نرم با تن فرو افتاده‌ام مهربان. مه برخاسته از دریا همه چیز را جز خاطره‌ها محو می‌کند. بین اقیانوس و آسمان دکلی پیدا نیست. در برابرم بر صخره‌ای هزاران پرنده نشسته‌اند و بر صخره‌ای دیگر، خانواده‌ای از خوک‌های آبی. پدر که یک ماهی در دهان دارد از میان امواج پدیدار می‌شود: براق و فداکار. کاکایی‌ها غالبا چنان نزدیک به من برزمین می‌نشینند که نفس در سینه حبس می‌کنم و اشتیاقی قدیمی بار دیگر در دلم بیدار می‌شود. حالاست که از سر و کولم بالا بروند. پرهاشان را به گردن و چهره‌ام بفشارند و مرا یکسره بپوشانند ... در چهل و چهار سالگی هنوز هم رویای محبت تام و تمام مجذوبم می‌کند. همان جا که افتاده بودم آن قدر بی‌حرکت دراز کشیدم که قره غازها و پلیکان‌ها گردم حلقه زدند. درست پس از طلوع آفتاب، یک خوک آبی خود را به دست امواج سپرد و تا پیش پایم آمد. دمی آن جا ماند، باله‌هایش را بلند کرد و پیش از بازگشت به دریا به من خیره شد. تبسمی بر لب آوردم، اما او با نگاهی جدی و محزون به من خیره شده بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u