شناسنامه کتاب

نقش پنهان
نقش پنهان
نویسنده: محمد محمدعلی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 227 صفحه
شابک: 978-964-8944-89-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
در این داستان نویسنده کتاب نگاهی گذرا به تاریخ معاصر کشورمان دارد. وقایع کتاب از سال‌های پایانی حکومت پهلوی آغاز شده و با وقوع انقلاب تا سال‌های آغاز جنگ ایران و عراق ادامه می‌یابد.
قصه با قتل پدر قهرمان اصلی داستان آغاز می‌شود. قاتل مشخص است و تمامی شواهد لازم نیز موجود، اما دادگاه به دلایلی از صدور حکم سر باز می‌زند. قهرمان داستان که راوی قصه نیز هست در این میان در باورهای پیشین خویش دچار شک و تردید می‌شود، درصدد کشف حقایق و روابط پنهان برمی‌آید و خواننده را نیز همراه با خویش با تعلیق حاضر در ساختار داستان درگیر می‌سازد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"... هروقت روی بام کاهگلی خانه قدیمی ما باران می‌بارید، لکه‌های بزرگی روی سقف پیدا می‌شد. آن شکلها که از سقف به دیوار می‌سرید، همیشه یک جور نبود. گاهی شبیه پرنده‌ای بود که می‌گفتند، پشت کوه قاف زندگی می‌کند، گاهی هم با مرور زمان شکل پیرزنی گیس سفید می‌شد که موقع شانه زدن موهایش کرکهایی تو آسمان پخش می‌کرد و مثل برف می‌بارید.
سالها بعد، وقتی پدرم را در سالگرد یک جشن دولتی کشتند، آن صورتهای جا مانده از زنگاب، شکل عوض کردند. یک بار در آن دیدم، مردی با ریشی پهن و سیاه، خنجری بر پهلوی جوانی سفید‌جامه فرو کرده و با نظاره بر غروب آفتاب، مرگ او را انتظار می‌کشد، انگار می‌ترسید از روی سینه جوان برخیزد و جوان دوباره جان بگیرد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u