شناسنامه کتاب

شاهزاده خانم زشت و دلقک دانا
شاهزاده خانم زشت و دلقک دانا (The Ugly Princess and the Wise Fool)
نویسنده: مارگرت گری ( Margaret Gray Margaret Gray)
ترجمه: کتایون خلیلی
ناشر: نشر نی
سال نشر: 1389 (چاپ 1)
قیمت: 2000 تومان
تعداد صفحات: 167 صفحه
شابک: 978-964-185-086-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 9 نفر
امتیاز کتاب: (3 امتیاز با رای 1 نفر)
روزی روزگاری، وقتی‌که فکر و ذکر همه‌ی مردم دنیا زیبایی بود و بس، در سرزمین دم‌پختک شاهزاده خانمی به دنیا آمد که حتی یک‌ذره هم خوشگل نبود. این‌که اعتبار دم‌پختک در بین سایر قلمروهای پادشاهی سقوط کرد و شاه ایروین و ملکه جولیا چه‌طور توی ذوق‌شان خورد بماند ... حالا شاهزاده خانم رز خوب و دوست‌داشتنی ما می‌خواهد زیبا شود تا با شاهزاده جعفری خوش‌قیافه عروسی کند. جاسپر، دلقک دربار که در واقع خردمندی است در لباس مبدل (چون در این سرزمین خردمندان جایی ندارند) همراه با پری مادرخوانده به کمک رز می‌آیند ... نتیجه‌اش چه می‌شود؟
داستانش را بخوانید. مارگارت گری قصه پریان شیرین و جذابی را برای‌تان نقل می‌کند که با شکستن تمام کلیشه‌های قدیمی آفریده شده است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"خیلی وقت پیش‌ها، موقعی که تمام کشورهایی که اسم‌شان را شنیده‌ای جایشان روی نقشه با امروز فرق می‌کرد، و دنیا هنوز پر از جنگل‌های عریض و طویل و تاریکی بود که معمولا پری‌ها توی‌شان زندگی می‌کردند، شاهزاده خانمی به‌دنیا آمد که زیبا نبود.
این شاهزاده خانم حتی یک‌ذره هم خوشگل نبود، و تمام قلمرو پادشاهی از این بابت حسابی به‌هم ریخته بودند، چون می‌شود گفت آن روزها همه زیبا بودند. همه‌ی مدارک مکتوب مربوط به آن زمان (که راحت هم می‌شود تشخیص‌شان داد، چون همه‌شان با "یکی بود، یکی نبود، در روزگاران دور ..." شروع می‌شوند.) پر از روایت‌های زندگی آدم‌های زیبایند. سفیدبرفی، راپونزل، زیبای خفته، سیندرلا ... همین‌طور بگیر و برو تا آخر.
هیچ‌کس توضیحی درست و حسابی در این مورد ندارد. بعضی‌ها فکر می‌کنند که دلیلش حتما اصل و نسب بوده‌ است. از مدت‌ها پیش، شاهزاده خانم‌های فوق‌العاده زیبا مدام با شاهزاده‌های اصیل ازدواج کرده بودند، طوری که ژن زیبایی توی این گروه حسابی غالب شده بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u