شناسنامه کتاب

پرواز روی خاک (خاطرات خلبان منوچهر شیرآقایی)
پرواز روی خاک (خاطرات خلبان منوچهر شیرآقایی)
نویسنده: سیدقاسم یاحسینی (مصاحبه و تدوین)
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1393 (چاپ 2)
قیمت: 27000 تومان
تعداد صفحات: 384 صفحه
شابک: 978-600-175-327-5
کتاب بازگوکننده‌ی خاطرات منوچهر شیرآقایی، خلبان جنگنده‌ی اف-4 در پایگاه ششم شکاری بوشهر است که درباره‌ی وقایع زندگی کاری‌اش در سال‌های جنگ تحمیلی حکایت می‌شود.
روایت کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"تا امروز کسی بر دلم سکه نزده و در جایی خاطره‌هایم را از روزهای پر فراز و نشیب قبل از انقلاب و به خصوص دوران به یاد ماندنی جنگ هشت ساله، روایت نکرده‌ام. پس از سال‌ها که از جنگ سپری شده و در حالی که به مرور زمان و فرا رسیدن پیری، خاطره‌های زیادی از ذهنم پریده، می‌خواهم درباره زندگی و خاطره‌های خودم حرف بزنم. فکر می‌کنم در خلال خاطره‌هایی که روایت خواهم کرد، مطالب مفیدی برای مورخان و کسانی که به دنبال حقایق تاریخی مربوط به قبل و بعد از انقلاب درباره نیروی هوایی و خلبان‌ها هستند، وجود داشته باشد تا سکه‌ای باشد هر چند ناقابل بر دل تمامی ملت ایران به ویژه آنهایی که بی‌ادعا به استقبال شهادت رفتند.
منوچهر شیرآقایی هستم. در اول مهرماه سال 1328 در روستای "کوتنا" از توابع شاهی در استان مازندران متولد شدم. پدرم محمود و مادرم خزرانه نام داشتند. پدرم حدود 24 سال از مادرم بزرگ‌تر بود. دو زن داشت که در مجموع از آنها هفده پسر و دختر داشت. مادرم زن دوم پدرم بود. برخی از فرزندان زن اول پدرم، هم‌سن و سال مادرم بودند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u