شناسنامه کتاب

کلبه عمو تم
کلبه عمو تم (Uncle Tom's Cabin)
نویسنده: هریت بیچر استو (Harriet Beecher Stowe)
ترجمه: منیر جزنی (مهران)
ناشر: امیرکبیر
سال نشر: 1392 (چاپ 20)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 704 صفحه
شابک: 978-964-303-016-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
امتیاز کتاب: (4.6 امتیاز با رای 5 نفر)
آرتور شلبی به همراه خانواده‌اش در مزرعه‌ای در کنتاکی زندگی می‌کند. خانواده شلبی به دلیل مشکلات مالی با خطر از دست دادن مزرعه‌شان روبرو هستند. به همین خاطر آقای شلبی تصمیم می‌گیرد دو تا از برده‌هایش را به تاجران برده بفروشد تا با استفاده از پولی که بدست می‌آورد، مزرعه‌اش را حفظ کند. عمو توم، برده‌ی میانسالی که به همراه زن و فرزندانش نزد خانواده شلبی زندگی می‌کند یکی از برده‌هایی است که آقای شلبی برای فروش انتخاب کرده. برده دیگر، هری پسر الیزا مستخدم مخصوص خانم شلبی است. خانم شلبی مخالف این تصمیم است چون او قبلا به مستخدمش الیزا قول داده که فرزندش هیچوقت فروخته نخواهد شد. جرج شلبی، پسر خانواده هم از اینکه تم از نزد آنها برود ناراضی است. او همیشه تم را به عنوان دوست و راهنمایش به حساب آورده است.
الیزا، وقتی اتفاقی از تصمیم آقای شلبی برای فروش پسرش با خبر می‌شود، تصمیم می‌گیرد شبانه با او فرار کند. بعد از فرار الیزا و هری، آقای شلبی تم را می‌فروشد و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"طرفهای عصر یک روز سرد بهمن‌ماه، در اتاق غذاخوری مجلل و مرفه خانه‌ای واقع در شهر پ... از استان "کنتاکی" دو نفر مرد "جنتلمن" پشت میزی نشسته بودند. نزدیک آنها مستخدمی دیده نمی‌شد. صندلیها را خیلی به هم نزدیک کرده بودند و به نظر می‌رسید که این دو جنتلمن راجع به مساله مهمی صحبت می‌کنند و بحت آنها خیلی شور و هیجان دارد.
اگر تا اینجا کلمه جنتلمن را به کار بردیم تنها برای رعایت ادب و نزاکت بود. زیرا اگر یکی از این دو مرد را به دقت مورد توجه قرار می‌دادیم به‌هیچ‌وجه او را شایسته این لقب نمی‌دیدیم.
این مرد کوتاه‌قد و چاق بود. چهره‌اش خطوط متعارف و خشنی داشت. از روش وقیح و پرمدعای او پیدا بود که مردی است تهی و بی‌مایه که می‌خواهد هرطور شده راهی بیابد و خودش را در اجتماع جا کند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u