شناسنامه کتاب

محاکمه
محاکمه (The Trial)
نویسنده: فرانتس کافکا (Franz Kafka)
ترجمه: امیرجلال‌الدین اعلم
ناشر: نیلوفر
سال نشر: 1397 (چاپ 12)
قیمت: 28000 تومان
تعداد صفحات: 342 صفحه
شابک: 978-964-448-134-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
امتیاز کتاب: (4.75 امتیاز با رای 4 نفر)
یوزف ک.، کارمند فروتن بانک، یک روز بامداد پی می‌برد که بدون ارتکاب گناهی مشخص، متهم شده است. به گمانش، اثبات بی‌گناهیش ساده است، ولی بزودی خود را در دنده‌ها و چرخ‌های ماشین تو در توی محاکمه‌ای گرفتار می‌یابد که راه برنده‌اش عدالتی رنجناک است و نمایندگانش کارمندانی دون‌پایه و مستقر در دفترهایی پلیدند. یوزف ک. که از این دیوستان و جهان پوچ می‌هراسد ولی همچنین به سویش کشیده می‌شود، دیگر خودش نمی‌داند که آیا بی‌گناه است یا گناهکار. با این همه دلش می‌خواهد زندگی کند، اما توان بایسته‌ی پایداری با دو دژخیمی را ندارد که، به‌سان دو آدمکش، و به نام عدالتی که وجود ندارد، به آهنگ داد گستردن به سراغش می‌آیند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"حتما کسی به یوزف ک. تهمت زده بود، چون بی‌آن‌که خطایی ازش سرزده باشد یک روز صبح بازداشت شد. آشپز صاحب خانه‌اش که همیشه ساعت هشت صبحانه‌اش را می‌آورد، این بار پیدایش نشد. همچو چیزی پیش از این هرگز اتفاق نیافتاده بود. ک. کمی دیگر صبر کرد و در این هنگام از بالشش خانم پیر خانه‌ی روبرویی را تماشا می‌کرد که انگار با یک جور کنجکاوی که از او هم دور می‌نمود به ک. خیره مانده بود. آن‌وقت دلخور و گرسنه زنگ زد. یکباره تغی به در خورد و مردیکه ک. هرگز در خانه ندیده بودش آمد تو. او باریک اندام و ورزیده بود. رخت سیاه چسبانی تنش بود که به همه جور تا و چین و سگک و تکمه و یک کمربند مجهز بود، مانند رخت جهانگردها، و از این رو بسیار بدردخور می‌نمود، هرچند آدم نمی‌توانست درست بگوید که واقعا به چه درد می‌خورد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u