شناسنامه کتاب

چرا وال‌ها به ساحل آمدند؟
چرا وال‌ها به ساحل آمدند؟ (Why the Whales Came)
نویسنده: مایکل مرپورگو (Michael Morpurgo)
ترجمه: پروین علی‌پور
ناشر: چشمه
سال نشر: 1390 (چاپ 3)
قیمت: 3800 تومان
تعداد صفحات: 162 صفحه
شابک: 978-964-362-108-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 48 نفر
پدر گریسی بارها هشدار داده بود: "از پرنده‌باز دوری کن! جدا به او نزدیک نشو! شنیدی چی گفتم؟" اما گریسی و دوستش دانیل دریافتند که پرنده‌باز، نه دیوانه است و نه آن‌گونه که دیگران می‌گفتند، خطرناک. با وجود این، پرنده‌باز آن‌ها را از قدم گذاشتن به جزیره سامسون برحذر می‌داشت و معتقد بود که آنجا نفرین شده است. روزی گریسی و دانیل ناخواسته گذرشان به سامسون افتاد. گربسی در بازگشت به خانه از فاجعه مرگی غم‌انگیز باخبر می‌شود! آیا پرنده‌باز حق داشت؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"پدرم بارها هشدار داده بود: "گریسی! از پرنده‌باز دوری کن. مبادا بهش نزدیک شوی! شنیدی چی گفتم؟" و ما، من و دانیل، تا زمانی که قوها در آبگیر پای تپه گویل - جایی که کرجی‌هایمان را همیشه به آب می‌انداختیم - مزاحم‌مان نشده بودند، هرگز به او نزدیک نشده بودیم.
من و دانیل به کمک هم، کلی کرچی کوچک کامل ساخته بودیم؛ چهارده تا کرجی آبی آسمانی که دور عرشه تمام‌شان یک خط سفید براق داشت. هیچ‌گاه آن روز گرم بهاری را، که کرجی‌هایمان را با چرخ‌دستی پدر به آبگیر بردیم، فراموش نمی‌کنم. نسیمی ملایم و مداوم می‌وزید و این، همان چیزی بود که برای به آب انداختن کرجی‌ها نیاز داشتیم. کرجی‌ها را یکی یکی به آب انداختیم و بعد به سوی دورترین نقطه آبگیر دویدیم که منتظر آمدن آن‌ها بمانیم. در همان هنگام که در انتظار رسیدن کرجی‌ها بودیم یک جفت قو پروازکنان از راه رسیدند و بر فراز آبگیر چرخیدند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u