شناسنامه کتاب

سه سوت جادویی
سه سوت جادویی
نویسنده: احمد اکبرپور
ناشر: افق
سال نشر: 1392 (چاپ 3)
قیمت: 6500 تومان
تعداد صفحات: 150 صفحه
شابک: 978-964-369-922-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 121 نفر
کار پدر و مادرم حسابی قاطی پاتی شده. پدر می‌خواهد زن بگیرد و مادر می‌خواهد زن یک گامبوی کچل بشود. اما من که همیشه به قول مادربزرگ اشکم دم مشکم بوده، حالا بعد از آشنایی با تاتا جلبکی، عین خیالم نیست. کافی است سه تا سوت جادویی بزنم. (برگرفته از مقدمه کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"به قول تاتا جلبکی، آدم باید خر باشد که به جای این همه خوردنی، فقط غصه بخورد. البته تا وقتی چپ و راست غصه می‌خوردم فکر می‌کردم آدم مهمی هستم ولی هیچ‌کس مرا درک نمی‌کرد. از مردم بدم می‌آمد که آدم ناراحتی مثل مرا تحویل نمی‌گرفتند و محل سگ نمی‌گذاشتند. لحظه‌هایی که اشک مثل دانه‌های مروارید از توی چشم‌هایم می‌جوشید، قند توی دلم آب می‌شد تا بلند شوم و بروم رو به روی آیینه. یک دل سیر هم وقتی خودم را می‌دیدم گریه می‌کردم. اشک شره می‌کرد و از کنار دماغم به طرف لب‌هایم می‌آمد. با خودم می‌گفتم: "هیچ‌کس مثل من گریه نمی‌کند." و از حرف خودم هم گریه‌ام می‌گرفت.
حالا همه‌چیز برعکس شده است. بعضی وقت‌ها آن‌قدر سرحالم که غم و غصه‌های واقعی هم فقط برای لحظه‌ای جلوی چشمم می‌آیند و بعد مثل جباب‌های کف صابون په په په می‌ترکند و می‌روند هوا. کار پدر و مادرم که خیال می‌کردم روزی درست می‌شود، بیخ پیدا کرده‌ است و همه چیز قاتی پاتی شده است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u