شناسنامه کتاب

کافه پیانو
کافه پیانو
نویسنده: فرهاد جعفری
ناشر: فرهاد جعفری
سال نشر: 1398 (چاپ 60)
قیمت: 36000 تومان
تعداد صفحات: 266 صفحه
شابک: 978-964-04-1143-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 189 نفر
امتیاز کتاب: (3.38 امتیاز با رای 92 نفر)
راوی داستان، مرد میانسالی است که قبلا به روزنامه‌نگاری اشتغال داشته و حالا بیکار شده. او با همسرش اختلاف پیدا کرده و هر دو در حال بررسی این مساله هستند که از هم طلاق بگیرند. مرد برای گذران زندگی (و البته بدست آوردن پولی برای پرداخت احتمالی مبلغ مهریه) کافه‌ای به نام "کافه پیانو" باز کرده است. کتاب شرح وقایع روزانه‌ای است که در "کافه پیانو" و برای صاحب و مشتریانش اتفاق می‌افتد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هیچ‌وقت خدا یک چیز واقعی را؛ حالا هرچه که می‌خواهد باشد، پشت یک ظاهر دروغین پنهان نکرده‌ام. یعنی یاد نگرفته‌ام عکس چیزی باشم که هستم. یا به چیزی تظاهر کنم که به بعضی آدم‌ها، منزلت معنوی می‌دهد. از این منزلت‌های معنوی دروغینی که خوب به‌شان دقیق شوی؛ تصنعی بودن‌شان پیداست.
پس بی‌هیچ تکلفی به‌تان می‌گویم و برایم اهمیتی ندارد که تا چه حد ممکن است ازش برداشت نادرستی داشته باشید. اعتراف می‌کنم که حالم دارد از بیشتر چیزها به‌هم می‌خورد و قبل از همه، از خودم.
از این که شش‌هفت سال آزگار است که نتوانسته‌ام یک‌دست کت‌وشلوار تازه بخرم که وقتی می‌پوشمش، آن‌قدر بهم شخصیت بدهد که فکر کنم "باید یک کاری بکنم. وگرنه قدر و قیمت کت‌وشلوار به این قشنگی را ندانسته‌ام" ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u