شناسنامه کتاب

شمشیر شیشه‌ای (مجموعه ملکه سرخ - کتاب دوم)
شمشیر شیشه‌ای (مجموعه ملکه سرخ - کتاب دوم) (Glass Sword)
نویسنده: ویکتوریا اویارد (Victoria Aveyard)
ترجمه: محمدصالح نورانی‌زاده
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 65000 تومان
تعداد صفحات: 598 صفحه
شابک: 978-600-182-203-2
اگر تنها یک حقیقت وجود داشته باشد که مر بارو آن را بداند، این است که او با بقیه فرق دارد. خون مر بارو به رنگ سرخ است - مثل دیگر مردم سرخ و معمولی، اما توانایی نقره‌ای مانندش که کنترل آذرخش است، او را تبدیل به سلاحی کرده که شورای سلطنتی سعی در کنترلش دارد. حکومت او را یک ناممکن، و شخصیتی دروغین خطاب می‌کند، اما با گذر زمان، و هنگامی که مر از دست میون کالور، شاهزاده - و دوستی - که به او خیانت کرد فرار می‌کند، متوجه حقیقتی هیجان‌انگیز می‌شود. این که او تنها فرد نژادش نیست.
مر همچنان که از دست میون، که حالا پادشاهی خشن شده، فرار می‌کند، به دنبال دیگر سرخ‌ها و نقره‌ای‌هایی می‌گردد که در این نبرد کمکش کنند. اما به زودی مر خود را در مسیری خطرناک می‌بیند و این احتمال وجود دارد که خودش هم به همان هیواهایی تبدیل بشود که همیشه از آن‌ها متنفر بوده است. آیا او زیر بار سنگین زندگی‌هایی که باید برای این شورش از بین بروند خرد خواهد شد؟ یا این که خیانت‌ها و توطئه‌ها او را آب‌دیده کرده‌اند؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"خودم را عقب می‌کشم. پارچه‌ای که به من می‌دهد تمیز است، اما هنوز هم بوی خون می‌دهد. نباید برایم مهم باشد. همین الان هم سر تا پایم خونی شده است. البته قسمت سرخش مال خودم است. اما نقره‌ای‌اش مال خیلی‌های دیگر. اونجلین، تالیموس، بزرگ خاندان نیمف‌ها، همه‌ی آن‌هایی که در میدان مسابقه تلاش کردند من را بکشند. فکر کنم کمی از آن هم متعلق به کال باشد. روی ماسه‌ها جسابی به دست دژخیمان زخمی و خونین شد. حالا آن سمت، روبروی من نشسته، به پاهایش خیره شده، و به زخم‌هایش اجازه می‌دهد فرآیند ترمیم آهسته و طبیعی‌شان را طی کنند. به یکی از زخم‌های بسیارِ روی بازوهایم که احتمالا کار اونجلین است نگاه می‌کنم. هنوز تازه، و آن‌قدر عمیق است که از خودش اثری به جای بگذارد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u