شناسنامه کتاب

شاهزاده و گدا
شاهزاده و گدا (The Prince and the Pauper)
نویسنده: مارک تواین
ترجمه: محمد قاضی
ناشر: امیرکبیر
سال نشر: 1396 (چاپ 16)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 129 صفحه
شابک: 9646742645
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 161 نفر
امتیاز کتاب: (4.17 امتیاز با رای 23 نفر)
سال‌ها قبل دو بچه در انگلستان به دنیا می‌آیند که چهره‌شان بسیار شبیه به هم است. نام یکی از این دو را توم و دیگری را ادوارد می‌گذارند. توم در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمده و کودکی سختی را پیش رو دارد. ادوارد اما در خاندان سلطنتی به دنیا آمده و زندگی‌اش در ناز و نعمت می‌گذرد. سرنوشت پس از چند سال این دو کودک را با یکدیگر روبرو می‌کند. آنها وقتی شباهت‌شان را به یکدیگر می‌بینند وسوسه می‌شوند که جای خود را با یکدیگر عوض کنند. توم فقیر به جای ادوارد به دربار می‌رود و ادوارد نازپرورده به خانه و محله محقر توم. و دردسرها از اینجا شروع می‌شود.
داستان با این جملات شروع می‌شود:
"در شهر کهنسال لندن، در یکی از روزهای پاییز و در ربع دوم قرن شانزدهم، در خانواده فقیری موسوم به کانتی پسری بجهان آمد که پدر و مادرش خواستار آمدن او نبودند. در همان روز نوزاد انگلیسی دیگری از خانواده ثروتمندی موسوم به تودور پا به عرصه وجود نهاد که پدر و مادرش قلبا خواستار او بودند. تمام مردم انگلستان نیز تولید این کودک را می‌خواستند. مدتها بود که مردم انتظار تولد او را می‌کشیدند و آرزوی او را به دل داشتند و برای او به درگاه خدا دعا می‌کردند، چنانچه وقتی کودک به راستی از مادر متولد شد، چیزی نمانده بود که همه از ذوق و شادی دیوانه شوند"

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u