شناسنامه کتاب

فرار کن خرگوش
فرار کن خرگوش (Rabbit, Run)
نویسنده: جان آپدایک (John Updike)
ترجمه: سهیل سمی
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1393 (چاپ 3)
قیمت: 17000 تومان
تعداد صفحات: 397 صفحه
شابک: 978-964-311-753-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 8 نفر
امتیاز کتاب: (2.33 امتیاز با رای 3 نفر)
"هری آنگستروم" ملقب به خرگوش، موجود همیشه فراری و گریزان، از مفهوم واقع‌گرایانة عشق در کانون خانواده‌اش و در اجتماع، دل‌زده و سرخورده می‌شود. او مثل "پرومته اوس" اساطیر یونان سر به شورش برمی‌دارد. اما شورش بی‌پشتوانة او فرجامی چون فرجام سیزیف دارد. هری شورش می‌کند و شکست می‌خورد و می‌گریزد. اما در پایان راه به بلوغ می‌رسد، یعنی تسلیم می‌شود. اما تسلیم نه به معنای حقیرانة آن، بلکه به معنای ترک عصیان و جست‌وجوی ارزش‌هایی دیگرگونه که بتوان با تکیه بر آنها برای واژه‌هایی چون، عشق، ایثار، ارزش، و زندگی مفاهیمی دیگرگونه کشف کرد. نویسنده، در رمان‌های چهارگانة خرگوش، به مضمون رنج کشیدن و تنها ماندن شخصیت اصلی داستانش در برابر ارزش‌های دروغین زندگی عامه می‌پردازد. (برگرفته از توضیحات کتاب در وب سایت Ketab.ir)
داستان با این جملات شروع می‌شود:
"پسرها دور تیر تلفنی که تخته و حلقه به آن نصب شده، بسکتبال بازی می‌کنند. پاها، فریادها. پاهاشان سنگریزه‌های پراکنده در کوچه را می‌کوبد و فریادهاشان هوای مرطوب ماه مارس و آسمان آبی آن سوی سیم‌ها را می‌شکافد. هری خرگوش حین عبور از کوچه با کت و شلوار می‌ایستد و تماشایشان می‌کند. با بیست و شش سال و دو ماه و سه روز سن دیگر از او گذشته است. با آن قد بلند شباهتی به خرگوش‌ها ندارد، اما این لقب را به خاطر پهنای صورت سفید و روشنی چشمان آبی و لرزش عصبی زیر بینی ریزش وقتی سیگار به لب می‌گذارد به او داده‌اند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u