شناسنامه کتاب

شماس شامی
شماس شامی
نویسنده: مجید قیصری
ناشر: افق
سال نشر: 1391 (چاپ 4)
قیمت: 6800 تومان
تعداد صفحات: 159 صفحه
شابک: 978-964-369-556-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
امتیاز کتاب: (3.5 امتیاز با رای 2 نفر)
در سال شصت هجری به عالی‌جناب "جالوت"، سفیر روم و یار یزید، خبر می‌دهند که بر اثر شورشی علیه خلیفه، شهر و دربار شام به هم ریخته است. جالوت که مشتاق است به یزید تازه بر تخت نشسته کمک کند، زمانی که درمی‌یابد اعتراض، بی‌صدا سرکوب شده، در جست‌وجوی علت آن برمی‌آید. وی متوجه می‌شود که اصلا شورشی در کار نبوده است و خلیفه، تنها عده‌ای زن و کودک را به اسارت گرفته و مردانشان را کشته است.
کتاب گزارشی از حوادث بعد از واقعة کربلا است. آن‌چه باعث اهمیت این گزارش شده، جسارت نویسنده در پرداختن به موضوع جابجایی سفیران است. انگیزة نوشتن گزارش در نگاه اول، شرح گم شدن نمایندة روم، جناب جالوت، است. اما تصویری که از حوادث پس از واقعة کربلا و دربار شام در این گزارش ارائه شده در نوع خود خواندنی است. (برگرفته از توضیحات وب سایت خانه کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"گزارش یولیوس نوکر جناب جالوت
به: فرستاده‌ی ویژه‌ی امپراتور روم، عالی‌جناب تیموتائوس
از این‌که می‌بینم چند وقتی است درصدد سر و سامان دادن به قصر سرورم، جالوت و تعیین جانشین ایشان، عالی‌جناب سرجیویس هستید و خستگی نمی‌شناسید، بسیار خرسندم. ولی متاسفانه شاهد هستم اصل ماجرا، که همانا گم شدن سرورم جالوت است، به حال خود رها شده و به فرعیات می‌پردازید؟ چرا به حقیقت این ماجرا نمی‌پردازید، این مسئله برای من که یکی از خادمان این قصر هستم، سخت ناگوار است. چرا از شما چنین رفتاری سر می‌زند، حقیقتا برای من جای سوال است؟ کاش کشف حقیقت این ماجرا برای حضرت‌عالی جزو اولین دغدغه‌ها بود تا تعیین جانشین برای قصر سرورم.
در این مدت که در قصر حضور داشتید، چندین‌بار سعی کردم تا با شواهد و ادله‌ی محکمی که در دست دارم به شما نزدیک شده، ثابت کنم که چه اتفاقی برای سرورم جالوت افتاده است ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u