شناسنامه کتاب

غم‌های کوچک
غم‌های کوچک (No Great Mischief)
نویسنده: آلیستر مک‌لاود (Alistair MacLeod)
ترجمه: محمد جوادی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 19000 تومان
تعداد صفحات: 328 صفحه
شابک: 978-600-182-171-4
داستان سه نسل از خانواده مک‌دونالد که در قرن هیجدهم میلادی از اسکاتلند به کانادا مهاجرت می‌کنند. نویسنده کتاب در این داستان به مرور زندگی، سختی‌ها و امیدهای مهاجران به این کشور پهناور پرداخته است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اکنون که درباره‌ی این موضوع صحبت می‌کنم، سپتامبر طلایی در جنوب غربی انتاریو شروع شده است. در پرتو آفتاب پاییزی، سخاوت زمین مثل صحنه‌ای از اشعار کیتز خیره‌کننده است. در امتداد بزرگراه شماره 3، کناره جاده پر شده از سبدهای محصولات کشاورزی، و ترکیبی زیبا از گل‌ها و گیاهان. تابلوها شما را دعوت می‌کنند به این‌که خودتان انتخاب کنید و تمام خانواده‌ها با دقت مشغول همین کار هستند: خم می‌شوند و بعد با سبدهای چوبی پر می‌ایستند و یا از نردبان‌ها بالا می‌روند تا سیب‌ها و هلوهای روی درخت‌ها را بردارند. در بعضی از مزارع بزرگ‌تر بیشتر این کارها را کارگرهای خارجی انجام می‌دهند که معمولا به‌صورت گروه‌های خانوادگی هستند. آنها "خودتان انتخاب کنید" را انجام نمی‌دهند. بلکه به عنوان دستمزد، پیش از رفتن برمی‌دارند. اینجا سرزمین آنها نیست. خیلی از آنها از کارائیب آمده‌اند و بعضی منونایت‌هایی از مکزیک هستند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u