شناسنامه کتاب

پسرخاله وودرو
پسرخاله وودرو (Belle Prater's Boy)
نویسنده: روت وایت (Ruth White)
ترجمه: محبوبه نجف‌خانی
ناشر: افق
سال نشر: 1397 (چاپ 5)
قیمت: 28000 تومان
تعداد صفحات: 248 صفحه
شابک: 978-964-369-835-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 15 نفر
امتیاز کتاب: (3.8 امتیاز با رای 5 نفر)
وودرو، پسری که مادرش ناپدید شده، برای ادامه‌ی زندگی، پیش پدربزرگ و مادر بزرگش در ویرجینیا می‌رود. دخترخاله‌اش جیپسی هم که زیباترین دختر شهر است پدرش را از دست داده. دردهای مشترک و پنهان، صمیمیت میان دو نوجوان را بیش‌تر می‌کند؛ اما مشکلات و رازهای ناگفته هنوز باقی‌اند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"حوالی ساعت پنج صبح یکشنبه‌ای گرم در ماه اکتبر سال 1953، خاله‌ام، بل، از خواب بیدار شد، رختخوابش را ترک کرد و برای همیشه از صفحه‌ی روزگار ناپدید شد.
عمو اورت، شوهرش، به کلانتر گفت: "وقتی از جایش بلند شد و از اتاق بیرون رفت، فکر کردم می‌خواد بره دست‌شویی. برای همین، دوباره گرفتم خوابیدم. حدود نیم ساعت بعد، دوباره بیدار شدم، اما بل هنوز برنگشته بود. با خودم گفتم: "بهتره برم سری بهش بزنم و ببینم حالش خوبه یا نه" و همین کار را کردم."
عمو اورت توی معدن زغال‌سنگ کار می‌کرد و خاله بل با پسرشان وودرو، دور از این‌جا، بالای دره‌ای دراز و دورافتاده به اسم کروکدریج که نزدیک شهر "ایستگاه زغال‌سنگ" در ایالت ویرجینیا بود، زندگی می‌کردند، جایی که کوه‌های ناهموار و شیب‌دار آپالاچی قرار داشت. آن روزها، جاده‌ها باریک و سنگلاخی و در هوای نامساعد تقریبا غیرقابل عبور بودند. آن‌ها یک ماشین فورد قدیمی داشتند که آن روز صبح، مثل همیشه در سراشیبی جاده پارک شده بود و سوئیچ هم رویش قرار داشت. نزدیک‌ترین همسایه‌شان، خانواده‌ی اسلوآن که در فاصله‌ی دو کیلومتری پایین جاده زندگی می‌کردند، به کلانتر گفتند که هیچ چیز غیرعادی ندیده و نشنیده بودند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u