شناسنامه کتاب

تانک آرزوها
تانک آرزوها
نویسنده: احمد عربلو
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 1700 تومان
تعداد صفحات: 93 صفحه
شابک: 978-964-391-661-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 33 نفر
امتیاز کتاب: (2 امتیاز با رای 1 نفر)
کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های طنز است درباره نوجوان‌هایی که در جنگ هشت ساله ایران و عراق، در جبهه حضور داشته‌اند. بعضی از این داستان‌ها در جبهه و فضای میان رزمندگان می‌گذرد و بعضی دیگر نیز به مسائل هنگام مرخصی و "پشت جبهه"ی بچه‌ها.
داستان "مادربزرگ ضدبعثی من" با این جملات آغاز می‌شود:
"مجروح شدنم یک‌طرف، ترس از این‌که عزیزجون، مادربزرگم، ماجرا را بفهمد و بیاید بیمارستان را روی سرش بگذارد، یک‌طرف. دل توی دلم نبود. وقتی پدر و مادرم به ملاقاتم آمدند، اطمینان دادند که او از مجروح شدن من بویی نبرده و نخواهد برد.
مادرم با کنایه گفت: "با این همه علاقه‌ای که عزیزجون به تو دارد، دیگر جایی برای مادری من باقی نمانده. تو را از پدرت هم بیش‌تر دوست دارد! بهتر که شدی، به او می‌گوییم. پس زودتر خوب شو!»
مادرم راست می‌گفت. عزیزجون، جانش به من بند بود. آن‌قدر دوستم داشت که گاهی به شوخی و جدی، باعث حسادت دیگران می‌شد. من هم دوستش داشتم. او، مادر پدرم بود. از سال‌ها قبل که پدربزرگم فوت کرد، با ما زندگی می‌کرد. عزیزجون دفتر خاطرات دوران خوش کودکی و نوجوانی‌ام بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u