شناسنامه کتاب

سفرنامه گالیور
سفرنامه گالیور (Gulliver's Travels)
نویسنده: جاناتان سویفت (Jonathan Swift)
ترجمه: منوچهر امیری
ناشر: علمی و فرهنگی
سال نشر: 1387 (چاپ 6)
قیمت: 6500 تومان
تعداد صفحات: 529 صفحه
شابک: 978-964-445-933-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 13 نفر
امتیاز کتاب: (3 امتیاز با رای 3 نفر)
گالیور طبیب و ناخدایی است که به سفرهای دور و دراز می‌رود و سرزمین‌هایی را کشف می‌کند که مخلوق نویسنده کتاب است. در کشوری مردمی را می‌بیند که بلندی قامت‌شان یک انگشت است و در کشور دیگر مخلوقاتی که کوه‌پیکرند. یک‌جا چشمش به جماعتی می‌افتد که محکوم به عمر ابدند و در آرزوی مرگ می‌سوزند و در جای دیگر گذرش به سرزمینی می‌افتد که ساکنانش همه اسبان خردمند و فرزانه‌اند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"پدرم ملکی کوچک در "ناتینگام شیر" داشت. دارای پنج پسر بود و من سومین ایشان بودم. هنگامی که چهارده ساله بودم مرا بدانشگاه "کیمبریج" فرستاد تا در "امانوئل کالج" درس بخوانم. من در آنجا سه سال ماندم و با دقت و پشتکار هرچه تمام سرگرم درس خواندن شدم و هرچند از مدرسه مدد معاشی می‌گرفتم اما خرج تحصیل من بسی بیشتر از دارائی ناچیزمان بود. از اینرو بشاگردی نزد آقای "جیمز بیتس" رفتم. وی از پزشکان نامی لندن بود و چهار سال نزد او درس خواندم و پدرم گاه گاه اندک وجهی برایم میفرستاد و من آنها را صرف فراگرفتن فن دریانوردی و سایر علوم ریاضی که بکار جهانگردان میخورد میکردم، چه میدانستم که عاقبت روزی بخت مرا بدین کار رهنمون خواهد شد …"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u