شناسنامه کتاب

از دموکراسی تا مردمسالاری دینی؛ نظری بر اندیشه سیاسی دکتر علی شریعتی
از دموکراسی تا مردمسالاری دینی؛ نظری بر اندیشه سیاسی دکتر علی شریعتی
نویسنده: صادق زیباکلام (Sadegh Zibakalam)
ناشر: روزنه
سال نشر: 1396 (چاپ 5)
قیمت: 22500 تومان
تعداد صفحات: 108 صفحه
شابک: 978-964-334-132-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 6 نفر
امتیاز کتاب: (3 امتیاز با رای 1 نفر)
موضوع اصلی این کتاب نقد و بررسی اندیشه سیاسی مرحوم دکتر علی شریعتی است. اینکه براساس اعتقادات وی (که بالطبع برگرفته از اصول اسلامی و تشیع می‌باشد) چه نوع حکومتی حاصل می‌شود. آیا با اندیشه شریعتی می‌توان به "فرشته" دموکراسی دست یافت یا خیر؟ پاسخ کتاب آن است که خیر، و اندیشه سیاسی آن زنده‌یاد هرچه هست، از آن دموکراسی برنمی‌خیزد. از آنجا که دموکراسی به هر حال یک واژگان فلسفی-سیاسی می‌باشد، در کتاب ابتدا ویژگی‌های یک حکومت مبتنی بر دموکراسی به تفصیل مورد بررسی و معرفی قرار گرفته است.
این معرفی به گونه‌ای ساده و قابل فهم اما در عین حال دقیق و روشن صورت گرفته است به گونه‌ای که خواننده در پایان، آشنایی مطلوبی با ایده دموکراسی و معنا و مفهوم آن و بالاخره شرایط تحقق آن پیدا می‌کند. از آنجا که از دوم خرداد سال 76 به این سو تلاش وسیعی از سوی بسیاری از صاحبنظران و رهبران سیاسی کشور صورت گرفته تا واژگان "مردم‌سالاری دینی" را در مقابل دموکراسی قرار دهند، بنابراین جهت دیگر کتاب پرداختن به این مقوله و اینکه اساسا "مردم‌سالاری دینی" چیست و چه نسبتی با دموکراسی پیدا می‌کند، می‌باشد.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u