شناسنامه کتاب

ریشه‌ها: انقلاب اسلامی ایران، ریشه‌ها و دورنمای آینده
ریشه‌ها: انقلاب اسلامی ایران، ریشه‌ها و دورنمای آینده
نویسنده: محمدحسن زورق
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 6900 تومان
تعداد صفحات: 280 صفحه
شابک: 978-600-175-318-3
از نظر نویسنده کتاب انقلاب اسلامی ایران چندین ریشه دارد که او آنها را به سه ریشه اصلی و سه ریشه فرعی دسته‌بندی می‌کند. ریشه‌های اصلی این انقلاب عبارتند از فطرت انسان، نبوت و امامت. همچنین ریشه‌های فرعی‌تر انقلاب اسلامی نیز از نظر نویسنده تمدن اسلامی، رنسانس و انقلاب صنعتی در غرب (و دیگر انقلاب‌هایی که در دنیا به وقوع پیوست) هستند.
نویسنده در کتاب به تشریح ویژگی‌های هریک از این شش ریشه می‌پردازد.
بخش اول کتاب با عنوان "فطرت بشری" با این جملات آغاز می‌شود:
" "انسان کیست؟" بی‌شک از نظر فیزیولوژیک انسان گونه‌ای از حیوانات و شاخه‌ای از درخت جانوران است و از این جهت در تمام نیازهای زیستی که آنان دارند شریک و سهیم است. جانوران برای رفع نیازهای زیستی خود انگیزه دارند و برای ارضای آن اقدام می‌کنند. وجود نیازهای زیستی و امکان رفع این نیازها یک استقرای خام است. یعنی هرگاه یک نیاز به صورت یک پرسش در موجود زنده به وجود می‌آید، امکان رفع آن به صورت یک پاسخ در طبیعت وجود دارد. مانند پرسش تشنگی و پاسخ آب، پرسش گرسنگی و پاسخ غذا، پرسش میل جنسی و پاسخ جنس مخالف. نمودار زیر نیازهای زیستی موجودات زنده را نشان می‌دهد. این نیازها مهم‌ترین پرسش‌های زیستی موجودات زنده هستند و هریک پاسخ مناسب با خود را نیز دارا می‌باشند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u