شناسنامه کتاب

روزگار عسرت (خاطرات اسیر آزاد شده هادی باغبان)
روزگار عسرت (خاطرات اسیر آزاد شده هادی باغبان)
نویسنده: سید ولی هاشمی (گفتگو و تدوین)
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 4400 تومان
تعداد صفحات: 148 صفحه
شابک: 978-600-175-235-3
راوی این خاطرات در سال 1367 حین گذراندن خدمت سربازی به اسارت ارتش متجاوز صدام درمی‌آید. او یکبار تلاش می‌کند تا فرار کند اما مجددا اسیر می‌شود و به همین خاطر وضعیت سخت‌تری را نسبت به دیگر اسرا تجربه می‌کند. این کتاب مجموعه خاطرات او از دوره اسارت در عراق است.
راوی، مقدمه کتاب را با این جملات آغاز می‌کند:
"من اصطلاحا جزء اسرای صلیب‌ندیده بودم! زندگی این اسرا در مقایسه با اسرای صلیب‌دیده سخت‌تر بود، زیرا از حداقل امکانات اولیه که هر آدمی‌زاد به آن نیازمند است، محروم بودند.
اسرای صلیب‌دیده برای رفع نیاز اولیه مثل تشنگی، گرسنگی و ... همانند ما در طول سال‌ها اسارت در رنج و زحمت نبودند. آن‌ها می‌توانستند از نظافت شخصی برخوردار باشند و هم‌چنین اعمال واجب دینی‌شان را انجام دهند.
اسرای صلیب‌دیده اگر از وضعیتی ناراضی بودند، می‌توانستند به نمایندگان صلیب‌سرخ شکایت کنند و این فرصت را داشتند تا به خانواده‌شان نامه بنویسند و …
در سه یا چهار ماه اول اسارت، آبی گیرم نیامد تا دستم را با آن شست‌وشو دهم. و تا شش ماه اول، هیچ‌گونه لباس مناسبی بر تن نداشتم. بیشتر مواقع یک جای خشک که عاری از نجاست باشد، برای نشستن پیدا نمی‌کردم ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u