شناسنامه کتاب

مرگ در ونیز
مرگ در ونیز (Death In Venice)
نویسنده: توماس مان (Thomas Mann)
ترجمه: محمود حدادی
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 4)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 141 صفحه
شابک: 978-964-369-946-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
مرگ در ونیز داستانی زنده، تمثیلی و تکان‌دهنده است. این اثر گرچه در نگاه اول، فقط یک سرنوشت را روایت می‌کند، گوشه‌ای از کژتابی‌های جامعه‌ی اروپایی را در سرآغاز قرن بیستم، قرن جنگ و انحطاط نیز به تصویر می‌کشد. همچنین شهر ونیز را در چهارسویی میان آسیا، اروپا، گذشته و اکنون، به آینه‌ی تمام نمای یک دوران بدل می‌کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"گوستاو آشنباخ - یا براساس نام و عنوان رسمی او از روز پنجاه سالگی‌اش فون آشنباخ - در بعدازظهری بهاری از سال هزار و نهصد و اند، سالی برای قاره‌ی ما چندین ماه تمام آبستن خطر، از خانه‌اش در خیابان پرینس رگنت شهر مونیخ، تنها و به هوای گردشی دراز، بیرون آمد. خسته و بی‌تاب از کار ساعات پیش‌ازظهرش، کاری دشوار و خطیر و لازمه‌اش در لحظه‌ی کنونی کمال بصیرت و باریک‌بینی، و نیز حوصله و موشکافی و پشتکار، این نویسنده نتوانسته بود بر کوش و جوش نیروی خلاق درونش، بر آن motus animi continus که به گفته‌ی سیسرو سرچشمه‌ی هنر سخن‌آرایی است، حتی بعد از ناهار هم مهار بزند. وانگهی، آن خوابِ تازگی‌بخشی هم که با فرسایشِ فزونی‌گیرِ توانِ تن‌اش در روز یک‌بار را برایش ضروری بود، به چشمانش راه نیافت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u