شناسنامه کتاب

چگونه با آدم‌های
چگونه با آدم‌های "مشکل" برخورد کنیم (How to Cope With Difficult People (Overcoming Common Problems))
نویسنده: آلن اوئل (Alan Houel)
ترجمه: شهره نورصالحی
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1390 (چاپ 2)
قیمت: 21000 تومان
تعداد صفحات: 319 صفحه
شابک: 978-964-349-536-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 5 نفر
در زندگی روزمره به افرادی برمی‌خوریم که هریک به شیوه خاص خود عرصه را بر ما تنگ می‌کنند. حل این مشکل و برآمدن از عهده این گونه افراد مستلزم دانستن روش‌هایی است که با همه آنها در این کتاب ساده و مفید و در جریان آزمون‌های خودشناسی آن آشنا خواهید شد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"وارد اتاق شلوغی می‌شوید. صحبت‌ها قطع می‌شود، همه سرها به طرف شما برمی‌گردد. حضار شما را به جا می‌آورند و سلام می‌کنند. بعضی‌ها لبخندزنان جلو می‌آیند و دست‌تان را می‌فشارند و بقیه صحبت خود را پی می‌گیرند. چرخی می‌زنید و برای گفتگو با یک آشنا می‌ایستید.
پیش آمدن چنین صحنه‌ای متکی بر دو عامل به هم وابسته‌ای است که شخصیت شما را می‌سازند: عامل اول تصویری است که شما از طریق مشخصات ظاهری و جسمانی، صدا، دست دادن و ژست‌ها و حرکات خود ایجاد می‌کنید. عامل دوم شخصیت و ویژگی فردی، یا بعدی از وجود شماست که شناختن و تعیین نوع آن بسیار مشکل‌تر از تصویر ظاهری شماست؟
از دید تئوری، تصویر شما می‌بایست بازتابی از شخصیت‌تان باشد، اما خیلی خوب می‌دانید که معمولا چنین نیست! هر کسی می‌تواند تصویر ظاهرش را کم و بیش به میل خود تغییر دهد. از آنجا که همه ما سعی داریم تا سر حد ممکن تصویر بهتری از خود ارائه دهیم، به هیچ‌وجه نباید برای قضاوت درباره شخصیت افراد، به‌طور دربست به ظاهر آنها تکیه کنید ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u